Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-07-19 14:20:06

  Paad - Użytkownik

Paad
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-02-22

powiększenie wydruku pdf

Witam

Mam następujący problem jeden z pracowników przeskalował 8 stron a4 tak, że wszystkie mieszczą się na 1 stronie a4 - niestety druk jest strasznie mały i przez to nieczytelny, a On twierdzi, że swoją pracę wykonał i nie chce tego powiększyć.
Czy znacie jakiś sposób, żeby przeskalować plik pdf do większego - żeby na jednej stronie były 4 strony?

Pozdrawiam

Offline

 

#2  2011-07-19 14:33:03

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: powiększenie wydruku pdf

Sprawa jest niemożliwa do rozwiązania, ponieważ nie napisałeś, która to wersja Windows, tak drukuje,  i jak sie nazywa program, z którego pdf jest drukowany, i na jakiej drukarce jest rysowany ołówkiem, i jaki jest sterownik do tego ołówka drukarkowego.

Nie napisałeś też, czy z innych programów (na Windows jest ich kilkanaście, na Linuxie kilka) wydruki wychodzą tak samo pomniejszone.

A tu jest jedyna możliwa obecnie odpowiedź na twój straszny problem.

Generalnie, gdyby na tym forum były wybory na naj... post w roku, to mialbyś dużą szansę na nagrodę, (np na forum.ovh.pl za takie posty można dostać nawet platynowego pegaza, i po wieczyste zostać uwiecznionym w dziale "kfiatki klientufff").

To by było na tyle
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-07-19 14:44:56)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2011-07-19 14:49:17

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: powiększenie wydruku pdf

Jacekalex napisał(-a):

Generalnie, gdyby na tym forum były wybory na naj... post w roku, to mialbyś dużą szansę na nagrodę, (np na forum.ovh.pl za takie posty można dostać nawet platynowego pegaza, i po wieczyste zostać uwiecznionym w dziale "kfiatki klientufff").

Tym akapitem Ty również. Frustrację polecam wyładowywać gdzie indziej.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#4  2011-07-19 14:53:13

  Paad - Użytkownik

Paad
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-02-22

Re: powiększenie wydruku pdf

Jacekalex napisał(-a):

Sprawa jest niemożliwa do rozwiązania, ponieważ nie napisałeś, która to wersja Windows, tak drukuje,  i jak sie nazywa program, z którego pdf jest drukowany, i na jakiej drukarce jest rysowany ołówkiem, i jaki jest sterownik do tego ołówka drukarkowego.

Tak nie napisałem jaka wersja windowsa, ponieważ napisałem, że w moim odczuciu jest to wina pliku, ale żeby spełnić wymagania to dzieje się tak na windowsie xp z sp3, ale żeby nie było tak prosto tak samo jest na linuxie - tutaj też tego nie umiem przerobić:)
Program z którego skorzystałem na Windowsie to zwykły Adobe Reader, na Linuxie był to okular.
Drukarka na której jest rysowany to HP 2015n.

Nie napisałeś też, czy z innych programów (na Windows jest ich kilkanaście, na Linuxie kilka) wydruki wychodzą tak samo pomniejszone.

J/w - tak użyłem tylko dwóch programów (jednego na windowsie, a drugiego na linuxie) i w obu przypadkach jest tak samo.

A tu jest jedyna możliwa obecnie odpowiedź na twój straszny problem.

Generalnie, gdyby na tym forum były wybory na naj... post w roku, to mialbyś dużą sznsę na nagrodę, (np na forum.ovh.pl za takie posty można dostać nawet platynowego pegaza, i po wieczyste zostać uwiecznionym w dziale "kfiatki klientufff").

To by było na tyle
;-)

Fajnie, jeszcze nigdy nie dostałem żadnej nagrody;)

P.s:
1. nie wiem czy w 100% mnie dobrze zrozumiałeś dlatego spróbuję to opisać tak jak ja to rozumiem, a jeżeli jestem w błędzie to mam nadzieję, że mnie poprawisz:
Acrobat oferuję opcję gdzie możesz kilka strony wydrukować na jednej i byłoby super gdyby tak było w tym przypadku, ale gościu użył drukarki Pdf - i sam stworzył taki szablon wydruku, mnie chodzi o to, żeby odwrócić ten efekt - nie wiem czy jest to możliwe na zwykłym pdfie, czy będę go musiał prosić o oryginalny plik na którym pracował.

2. Osobiście nie spotkałem się, żeby wydruk takiego szablonu na różnych drukarkach (mówię o drukarkach A4), był mega różny - co najwyżej różnił się marginesami.

Offline

 

#5  2011-07-19 14:55:14

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: powiększenie wydruku pdf

Paad napisał(-a):

Witam

Mam następujący problem jeden z pracowników przeskalował 8 stron a4 tak, że wszystkie mieszczą się na 1 stronie a4 - niestety druk jest strasznie mały i przez to nieczytelny, a On twierdzi, że swoją pracę wykonał i nie chce tego powiększyć.
Czy znacie jakiś sposób, żeby przeskalować plik pdf do większego - żeby na jednej stronie były 4 strony?

Pozdrawiam

A to nie chodzi czasem o ustawienia preferencji drukowania? Że ile stron ma być wydrukowanych na jednej kartce?

//edit
nie ważne..

Ostatnio edytowany przez Trin (2011-07-19 14:56:27)

Offline

 

#6  2011-07-19 15:07:07

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: powiększenie wydruku pdf

Użył drukarki pdf (czyli programu, który robi pdfy - wirtualną drukarkę)? tak?
Ten problem jest na Windows, Linux czy obydwu, i czy wszystkie pdfy drukuje w miniaturkach, czy tu chodzi o jeden plik? i czy masz tylko kopię z miniaturkami, i nie możesz odzyskać z niej oryginału, który się stracił, czy co innego?

Bo twoje szczere wypowiedzi i informacje coraz to bardziej zaciemniają obraz sytuacji.

Ja w każdym razie sprawdziłbym najpierw (jak źle drukuje), czy coś nie jest namieszane w ustawieniach drukarki. (drukarek).

Jeśli masz tylko miniaturki, i chcesz je powiększyć do formatu i wielkości  oryginału, to można powiększyć i obrobić w gimpie.

Ale najlepiej postaraj się o oryginał pliku, który potrzebujesz, bo powiększenie z miniatury może mieć słabą rozdzielczość.


Paad napisał(-a):

Fajnie, jeszcze nigdy nie dostałem żadnej nagrody;)

Ten gościu dostał...

To by było na tyle
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-07-19 15:13:54)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#7  2011-07-19 15:45:37

  Paad - Użytkownik

Paad
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-02-22

Re: powiększenie wydruku pdf

Jacekalex napisał(-a):

Użył drukarki pdf (czyli programu, który robi pdfy - wirtualną drukarkę)? tak?
Ten problem jest na Windows, Linux czy obydwu, i czy wszystkie pdfy drukuje w miniaturkach, czy tu chodzi o jeden plik? i czy masz tylko kopię z miniaturkami, i nie możesz odzyskać z niej oryginału, który się stracił, czy co innego?

Tak wygenerował plik pdf z Corela.

Ja w każdym razie sprawdziłbym najpierw (jak źle drukuje), czy coś nie jest namieszane w ustawieniach drukarki. (drukarek).

Chodzi o to, że wygenerowany z Corela  szablon ma w większości czcionkę 3px (no dobra może 4px) i za przeproszeniem gówno widać, a ponieważ jest to jakaś instrukcja to dziewczyny z innego działu mają przetłumaczyć ją na kolejne języki, ale przy takiej czcionce to siedzą z lupą, więc poprosiły mnie o pomoc, żeby to chociaż troszkę powiększyć, ponieważ autor nie chce im przygotować kolejnego wydruku w większej skali.

Jeśli masz tylko miniaturki, i chcesz je powiększyć do formatu i wielkości  oryginału, to można powiększyć i obrobić w gimpie.

Ale najlepiej postaraj się o oryginał pliku, który potrzebujesz, bo powiększenie z miniatury może mieć słabą rozdzielczość.

Jutro będę męczył autora o oryginał, a temat nieaktualny bo widzę, że mam problem z wytłumaczeniem Wam, o co mi chodzi.

Offline

 

#8  2011-07-19 19:33:37

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: powiększenie wydruku pdf

Albo oryginał, albo powiększanie bitmapy, takie wyjścia masz dostępne.

I nie za bardzo można z tym co innego wymyśleć.
Powiększenie 2x powinno wyjść w Gimpie lub Corelu  bez większych kłopotów.

Chodzi o to, że wygenerowany z Corela  szablon ma w większości czcionkę 3px (no dobra może 4px) i za przeproszeniem gówno widać, a ponieważ jest to jakaś instrukcja to dziewczyny z innego działu mają przetłumaczyć ją na kolejne języki, ale przy takiej czcionce to siedzą z lupą, więc poprosiły mnie o pomoc, żeby to chociaż troszkę powiększyć, ponieważ autor nie chce im przygotować kolejnego wydruku w większej skali.

Właśnie wytłumaczyłeś, szkoda, że o 6 postów później, niż można było.

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-07-19 19:36:12)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#9  2011-07-19 21:13:46

  Paad - Użytkownik

Paad
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-02-22

Re: powiększenie wydruku pdf

Mam nauczkę na przyszłość

Dzięki:)

Offline

 

#10  2011-07-20 11:39:08

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: powiększenie wydruku pdf

1. konwertujesz do ps pdftops -level1 PLIK.pdf
2. wyciagasz sobie powiekszone strony (przyklad dla 4 stron na a4):

Kod:

pstops "1:0@2(0,0)" PLIK.ps PLIK1.ps
pstops "1:0@2(-21cm,-29cm)" PLIK.ps PLIK2.ps
pstops "1:0@2(-21cm,0)"  PLIK.ps PLIK3.ps
pstops "1:0@2(0,-29cm)"  PLIK.ps PLIK4.ps

"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)