Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-07-19 21:36:58

  dariusz_ - Użytkownik

dariusz_
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-28

Brak przycisków zamykania okien po włączeniu compiza

Witam.
Mam problem jak w temacie.

Za pierwszym razem kiedy włączyłem compiza wszystko było ok. jednak na moment go wywaliłem, bo coś mi programik który używam z wine nie chciał za pierwszym kliknięciem w "X" się zamknąć. Dopiero kilkukrotne kliknięcie zamykało ten program. Myślałem że może to przez compiz więc do wywaliłem, ale nie. To nie było to. W metacity również program jakoś dziwnie się zamyka.


Uruchamiałem compiza ze startem takim skryptem

Kod:

#!/bin/sh
echo “Get Some”
if [[ `pidof compiz` ]]; then
# compiz running, nuke it.
metacity --replace &
killall -9 compiz
else
# no compiz.
compiz --replace &
fi

Teraz po jakiejś aktualizacji albo jakiejś sztuczce :) nie chcą mi się pojawić przyciski. Dopiero jak wyłączę compiza i usunę katalog .gconf /home to przyciski powracają. Poza drobnymi aktualizacjami kombinowałem, tylko przy pakiecie wine.

Może w "Menadżer ustawień CompizConfig" w opcjach Zarządzanie oknami coś mi brakuje? Mam włączone 5 pozycji: Przenieś okno, przełącznik aplikacji, szybki wybór, zmień rozmiar okna, przenieś okna.

system debian sid 64bit, nvidia najnowsza 275.10,

Offline

 

#2  2011-07-19 21:54:19

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Brak przycisków zamykania okien po włączeniu compiza

dariusz_ napisał(-a):

Mam włączone 5 pozycji: Przenieś okno, przełącznik aplikacji, szybki wybór, zmień rozmiar okna, przenieś okna.

To jeszcze ustaw jakiś dekorator okien — post 5.

Offline

 

#3  2011-07-19 22:11:20

  dariusz_ - Użytkownik

dariusz_
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-28

Re: Brak przycisków zamykania okien po włączeniu compiza

Właśnie chwilę wcześniej zainstalowałem sobie fusion icon oraz jakieś extra dodatki do compiza. Obramowanie okien właśnie mam włączone od początku i przycisków brak.

W menadżerze ustawień copmpiz
W opcji Dekoracja okna, w polu "polecenie" mam : gtk-window-decorator --replace
W polu dekoracje okien mam: any tutaj kombinowałem z "menu:minimize,maximize,close" ale dekoracje okna całkowicie się tracą.

Ostatnio edytowany przez dariusz_ (2011-07-19 22:13:26)

Offline

 

#4  2011-07-19 22:14:18

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Brak przycisków zamykania okien po włączeniu compiza

Ale w ogóle nie masz obramowań (nie możesz przesuwać okien itp.) czy samych przycisków tylko brakuje?

Offline

 

#5  2011-07-19 22:19:01

  dariusz_ - Użytkownik

dariusz_
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-28

Re: Brak przycisków zamykania okien po włączeniu compiza

Okna mi się przesuwają, jest galareta :) kostka, fajna lupa i tak dalej. Tylko brak przycisków na oknach programów, nautiliusa itp. - zamknij, minimalizuj, maksymalizuj. Po przełączeniu na Metacity przyciski się pojawiają.

Takie coś wewaliłem do systemu.

Kod:

dariusz@dariusz-lmde ~ $ dpkg -l | grep compiz
ii  compiz                                0.8.4-4                          OpenGL window and compositing manager
ii  compiz-core                           0.8.4-4                          OpenGL window and compositing manager
ii  compiz-fusion-plugins-extra           0.8.4-2                          Compiz Fusion plugins - extra collection
ii  compiz-gnome                          0.8.4-4                          OpenGL window and compositing manager - GNOME window decorator
ii  compiz-gtk                            0.8.4-4                          OpenGL window and compositing manager - Gtk window decorator
ii  compiz-plugins                        0.8.4-4                          OpenGL window and compositing manager - plugins
ii  compizconfig-backend-gconf            0.8.4-1                          Compiz Fusion configuration system - gconf backend
ii  compizconfig-settings-manager         0.8.4-2                          Compizconfig Settings Manager
ii  libcompizconfig0                      0.8.4-2                          Configuration settings library for compiz-fusion
ii  python-compizconfig                   0.8.4-2+b1                       Compizconfig bindings for python

Edit : Jeszcze raz przełączyłem się na metacity, wywaliłem katalogi compiz z .gnome2 oraz .config przeładowałem metacity, włączyłem compiz i dalej zniknęły.

Ostatnio edytowany przez dariusz_ (2011-07-19 22:24:18)

Offline

 

#6  2011-07-19 22:54:03

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Brak przycisków zamykania okien po włączeniu compiza

Nie mam nic konkretnego, choć ludzie coś w sieci piszą o znikających przyciskach w Compizie. ;) Zobacz czy na nowym użytkowniku będzie to samo, przynajmniej dowiemy się czy to problem z ustawieniami w /home czy coś grubszego. Gdzieś widziałem, że komuś pomogło usunięcie fragmentu „--replace” po „gtk-window-decorator”, ale nie brzmi to zbyt przekonująco.

Offline

 

#7  2011-07-19 23:06:54

  dariusz_ - Użytkownik

dariusz_
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-28

Re: Brak przycisków zamykania okien po włączeniu compiza

Na nowym użytkowniku to samo. samo gtk-window-decorator również nic nie daje. Jeszcze spróbuje dodać fusion-icon do autostartu i reboot, ale to raczej nic nie da.


Edit: icon-fusion z autostartu również nie startuje z przyciskami.

Ostatnio edytowany przez dariusz_ (2011-07-19 23:12:26)

Offline

 

#8  2011-07-19 23:10:57

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Brak przycisków zamykania okien po włączeniu compiza

Skoro na nowym to samo, to pewnie jednak jakaś aktualizacja, może dalszy ciąg tego problemu z gtk… Zobacz jeszcze dla testu na kde-window-decorator (w pakiecie compiz-kde) albo na emeraldzie (w repo frickelplatz).

Offline

 

#9  2011-07-19 23:25:28

  dariusz_ - Użytkownik

dariusz_
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-28

Re: Brak przycisków zamykania okien po włączeniu compiza

Nadspodziewanie szybko poszło mi ze znalezieniem tego repo i nawet działa na tym emeraldzie. Wszystko jest ok.

Jeżeli masz jeszcze jakiś pomysł, to może go przerobię. Gdybym wiedział jak wrzucić ostatnie pakiety od momentu kiedy mi się te kuku zrobiło to bym wrzucił. Było ich ze 30, ale nie mam pojęcia czy któreś związane z GTK.

Jak masz dość to dzięki za pomoc, teraz mogę szpanować :D No a ja poszukam ładnego stylu, w stylu mint-x

Ostatnio edytowany przez dariusz_ (2011-07-19 23:27:19)

Offline

 

#10  2011-07-19 23:38:43

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Brak przycisków zamykania okien po włączeniu compiza

dariusz_ napisał(-a):

Gdybym wiedział jak wrzucić ostatnie pakiety od momentu kiedy mi się te kuku zrobiło to bym wrzucił. Było ich ze 30, ale nie mam pojęcia czy któreś związane z GTK.

To zależy czym aktualizowałeś… /var/log/aptitude, /var/log/apt/term.log, /var/log/apt/history.log, /var/log/dpkg.log (dla mnie aptitude w tej kwestii również wygrywa — log jest najbardziej przejrzysty ;)). Odnośnie gtk to tylko strzał w oparciu o Twój poprzedni wątek oraz ten — w obu przypadkach winna była aktualizacja gtk+2.0. Sam nie mam akurat ani Compiza ani GNOME, także nie miałem jak wychwycić tego u siebie.

Offline

 

#11  2011-07-20 00:15:48

  dariusz_ - Użytkownik

dariusz_
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-28

Re: Brak przycisków zamykania okien po włączeniu compiza

ArnVaker niestety mieszałem i aktualizowałem lub instalowałem różnie raz z konsoli przez aptitude raz apt-get, innym razem z narzędzi graficznych. Teraz już doczytałem, że lepiej to robić jednym sposobem. Jutro wydrukuje (mam nadzieje że pójdzie mi jakoś instalacja drukarki brother) ten ładny tekst http://dug.net.pl/drukuj/85/aptitude___zarzadzanie_ … rsza_polecen/ o widzę Twojego autorstwa.

A co do logów to może wrzucę tylko z aptitude http://wklej.org/id/564168/

Parę z gtk w nazwie widzę, parę mi się usunęło :)

Offline

 

#12  2011-07-20 00:37:51

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Brak przycisków zamykania okien po włączeniu compiza

W tym logu nic szczególnego akurat nie ma, ale jak sam mówisz, mieszałeś różne narzędzia, czyli nie ma w nim wszystkiego. Co do gtk, to możesz spróbować cofnąć po dodaniu repo testing tak jak sir_lucjan w podlinkowanym wątku, a nuż to akurat to. :) Dobranoc.

EDIT: Na incoming.debian.org jest już nowsze gtk, to może spróbuj najpierw aktualizacji gdy trafi do Sida.

Offline

 

#13  2011-07-20 09:39:56

  dariusz_ - Użytkownik

dariusz_
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-28

Re: Brak przycisków zamykania okien po włączeniu compiza

Po dzisiejszej aktualizacji

/var/log/aptitude

Kod:

[UAKTUALNIONY] gtk2-engines-pixbuf 2.24.5-2 -> 2.24.5-3
[UAKTUALNIONY] libgail-common 2.24.5-2 -> 2.24.5-3
[UAKTUALNIONY] libgail18 2.24.5-2 -> 2.24.5-3
[UAKTUALNIONY] libgtk2.0-0 2.24.5-2 -> 2.24.5-3
[UAKTUALNIONY] libgtk2.0-bin 2.24.5-2 -> 2.24.5-3
[UAKTUALNIONY] libgtk2.0-common 2.24.5-2 -> 2.24.5-3
[UAKTUALNIONY] libportaudio2 19+svn20110326-1.1 -> 19+svn20110326-2
[UAKTUALNIONY] libtext-charwidth-perl 0.04-6+b1 -> 0.04-7
[UAKTUALNIONY] ufw 0.30.1-1.1 -> 0.30.1-2

przyciski z compizem + styl gtk nie wróciły do normalności. Przy emeraldzie jest ok.

Natomiast przy metacity teraz można dowolnie zmieniać style bez utraty paneli.

Ostatnio edytowany przez dariusz_ (2011-07-20 09:41:51)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)