Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-05-30 10:23:18

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

PEAR::Mail - problemy ;]

Joł muszę spłodzić krótki skrypcik (no nie taki krótki ale muszę) i jednym z elementów ma być wysyłanie powiadomień mailowych. Przy czym nie mogę wykorzystać mail() tylko muszę polecieć z autoryzacją smtp na zdalnym serwerze.

Pogooglałem trochę i znalazłem takie cudo: http://email.about.com/od/emailprogrammingtips/qt/P … ntication.htm
Niby wszystko pięknie ładnie tylko jest jeden mały zonk. Nie wysyła maili a na ekranie dostaję kuuuupę takich błędów:

Kod:

Strict Standards: Non-static method Mail::factory() should not be called statically in /home/admin/dev/inc/mail_functions.php on line 64

Strict Standards: Non-static method PEAR::isError() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /usr/share/php/Mail/smtp.php on line 365

Strict Standards: Non-static method PEAR::isError() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /usr/share/php/Net/SMTP.php on line 409

Strict Standards: Non-static method PEAR::isError() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /usr/share/php/Net/SMTP.php on line 420

Strict Standards: Non-static method PEAR::isError() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /usr/share/php/Net/SMTP.php on line 424

Strict Standards: Non-static method PEAR::isError() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /usr/share/php/Net/SMTP.php on line 431

Strict Standards: Non-static method PEAR::isError() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /usr/share/php/Net/SMTP.php on line 474

Strict Standards: Non-static method PEAR::isError() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /usr/share/php/Net/SMTP.php on line 253

Strict Standards: Non-static method PEAR::isError() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /usr/share/php/Net/SMTP.php on line 478

Strict Standards: Non-static method PEAR::isError() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /usr/share/php/Mail/smtp.php on line 376

I nie wiem jak się za to zabrać. Jakieś wskazówki?

Kod:

admin@slave ~/dev $ php -v
PHP 5.3.6-pl1-gentoo (cli) (built: Apr 21 2011 01:31:34) 
Copyright (c) 1997-2011 The PHP Group
Zend Engine v2.3.0, Copyright (c) 1998-2011 Zend Technologies

Działa jako nginx+php-fpm o ile to może w czymś pomóc (aczkolwiek na produkcji będzie apache + suphp/apache+fcgid)


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#2  2011-05-30 11:00:26

  hello_world - Członek DUG

hello_world
Członek DUG
Skąd: Rymanów Zdrój
Zarejestrowany: 2010-06-03
Serwis

Re: PEAR::Mail - problemy ;]

A masz zainstalowanego pear
Jak masz to
pear install mail
i ja bym jeszcze 
pear install Net_SMTP

Offline

 

#3  2011-05-30 11:06:41

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: PEAR::Mail - problemy ;]

winnetou napisał(-a):

Joł muszę spłodzić krótki skrypcik (no nie taki krótki ale muszę) i jednym z elementów ma być wysyłanie powiadomień mailowych. Przy czym nie mogę wykorzystać mail() tylko muszę polecieć z autoryzacją smtp na zdalnym serwerze.

A http://phpmailer.worxware.com/ może być? Używam tego do wysyłania maili właśnie w ten sposób (autoryzacja SMTP) od dłuższego czasu i działa bardzo prześlicznie.


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#4  2011-05-30 11:09:33

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: PEAR::Mail - problemy ;]

@hello_world - zakładam, że pytanie Ci się "wymskło"

Kod:

admin@slave ~/dev $ eix -Ic pear
[i] dev-php/PEAR-Archive_Tar (1.3.7@19.04.2011): Tar file management class
[i] dev-php/PEAR-Console_Getopt (1.3.1@19.04.2011): Command-line option parser
[i] dev-php/PEAR-Mail (1.2.0@19.04.2011): Class that provides multiple interfaces for sending emails
[i] dev-php/PEAR-Net_SMTP (1.5.1@19.04.2011): An implementation of the SMTP protocol
[i] dev-php/PEAR-Net_Socket (1.0.9@19.04.2011): class interface to TCP sockets
[i] dev-php/PEAR-PEAR (1.9.2-r1@19.04.2011): PEAR Base System
[i] dev-php/PEAR-Structures_Graph (1.0.4@21.04.2011): Graph datastructure manipulation library
[i] dev-php/PEAR-XML_Util (1.2.1-r2@19.04.2011): XML utility class
[i] dev-php/pear (1.9.2@19.04.2011): PEAR - PHP Extension and Application Repository

@ethanak - zaraz obczaję jak to wygląda.


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)