Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-03-18 22:09:30

  drzeworyt - Nowy użytkownik

drzeworyt
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-18

Zmiana rozdzielczości zdalnego pulpitu.

Nie myślcie że nie szukałem. Szukam od kilku tygodni ale mam już dość.
Czy jest możliwość wymuszenia rozdzielczości wirtualnego pulpitu w sytuacji gdy monitor podłączony fizycznie do kompa pozwala osiągnąć max 800x600?
Przerobiłem zdalny pulpit wbudowany w debiana 6 ale tam tylko podstawowe opcje i rozdziałki dokładnie takie same jak na fizycznym ekranie.
Przerobiłem xvncserver i już byłem w siódmym niebie bo -geometry wyświetliło mi piękny ekran o rozmiarach 1024x768... niestety bez elementów pulpitu. Co prawda przy wywołaniu TightVNC adres_hosta:1 pokazuje się ekran z wystartowaną konsola ale nie ma ikonek ani menu ani innych gadżetów Gnome'a. Niby działa i z konsoli daje się odpalać programy okienkowe, np. przeglądarkę ale nie o to mi
chodziło.
Skombinowałem sobie więc x11vnc, odpaliłem i oczom mym pięknym ukazał się Gnome z ikonkami i wszystkim co tam ma ale w rozdziałce 800x600 i ani piksela więcej. Posmutniałem.

Śmieszna sprawa bo jak zatargam eLCeDeka do tego kompa z debianem i podłącze i ustawie rozdziałkę to nagle się okazuje że są dostępne wszystkie fajne rozdzielczości i w systemowym vnc i w x11vnc.

Ostatnio edytowany przez drzeworyt (2011-03-18 22:10:26)

Offline

 

#2  2011-03-18 22:34:46

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

Re: Zmiana rozdzielczości zdalnego pulpitu.

nx-serwer do zdalnego pulpitu, całkowicie niezależny od X.Orga. Wada: niezależny od xorga (nie bedziesz widzial tego co na monitorze tylko osobną sesje gnome np).
Używam od paru lat i jestem zadowolony
Pozdrawiam

Offline

 

#3  2011-03-18 22:59:32

  drzeworyt - Nowy użytkownik

drzeworyt
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-18

Re: Zmiana rozdzielczości zdalnego pulpitu.

No czytałem coś na ten temat. Pokuszę się na pewno. Ale póki co szukam pomocy w temacie VNC bo wyczuwam przez skórę że nie w serwerze VNC i nie w kliencie leży pies pogrzebany tylko w samych X'ach.

Offline

 

#4  2011-03-21 11:52:45

  exehbs - Użytkownik

exehbs
Użytkownik
Skąd: nowy sącz
Zarejestrowany: 2004-06-22

Re: Zmiana rozdzielczości zdalnego pulpitu.

Powtórzę za milyges.
Właśnie ze względu na problemy z VNC przed kilku laty przerzuciłem się na NX. Prócz rozdzielczość długo męczyłem się z polskimi czcionkami i mapami klawiatury.
Do NX przede wszystkim przekonuje mnie szybkość działania i właśnie to, że jest niezależny od X.

Offline

 

#5  2011-03-21 20:45:54

  drzeworyt - Nowy użytkownik

drzeworyt
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-18

Re: Zmiana rozdzielczości zdalnego pulpitu.

Niezłe, niezłe. Faktycznie można sobie ustawić własną rozdziałkę i mieć w nochu X'y na zdalnym hoście. Niestety klient nie za dobrze współpracuje z moimi radeonami i "gasi" pulpit w  swoim oknie. Musze po omacku szukać okien i ikon. "Zapalone" świecą jakiś czas a potem znowu "gasną". Trochę to wkurzające. Na laptopach jest ok. Zarówno na X30 jak i na X31. Poeksperymentuję ze sterami ale ogólnie to dzięki za fajny pomysł.

Ostatnio edytowany przez drzeworyt (2011-03-21 20:46:54)

Offline

 

#6  2011-03-25 17:48:45

  Shaken - Użytkownik

Shaken
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-21

Re: Zmiana rozdzielczości zdalnego pulpitu.

Czyli Waszym zdaniem najlepszy jest NX?

Akurat to, że przez NX jest inny obraz niż na monitorze mi nie przeszkadza,
bo i tak do serwera nie mam podłączonego monitora. Szkoda tylko,
że aby wyłączyć maszynę trzeba używać konsoli.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)