Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-03-15 20:35:05

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Sterowniki wszelkiej maści

Witajcie!

Pewnie pamiętacie, że robię własne Distro? Teraz Dystrybucja będzie oparta na Debianie Wheezy z KDE 4.5 [Ekszperimental]. Zadaniem IntinteOS jest działanie na jak największej grupie komputerów bez problemu, oferując przy tym łatwość i stabilność. Ubuntu nie oferuje stabilności, więc wypad Razz Jakie znacie paczki (najlepiej z graficznymi konfiguratorami, jeśli są), zarządzające sprzętem pod Debianem (ew. Ubuntu). Mam tak:
- Cups (zarządzanie wydrukiem)
- Skanlite (Obsługa skanerów)
- Knetworkmanager (Zarządzanie kartami sieciowymi(?), oferuje możliwość podłączenia się do sieci przewodowych/bezprzewodowych)
- K3B (zarządzanie nagrywarkami
- Bluedevil (jeśli się nie mylę, do przesyłania plików przez Bluetooth)

Myślę, czy nie dodać Ndisgtk (Nakładka na Ndiswrappera). Znacie jeszcze jakieś paczki tego typu? Very Happy

Fervi

Offline

 

#2  2011-03-15 20:47:23

  tm - Użytkownik

tm
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-06

Re: Sterowniki wszelkiej maści

Nie knetworkmanager, a plasma-widget-networkmanagement. Poza tym KDE 4.5 w debianie wcale nie jest całkiem stabilne.  I nie ma się co dziwić, że siedzi tyle czasu w półoficjalnym repozytorium. Zresztą jest to mieszanka 4.5.3, 4.5.1 i co tam jeszcze się da.

Offline

 

#3  2011-03-15 21:23:02

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Sterowniki wszelkiej maści

Ja mam knetworkmanager czyli network-manager-kde, nie mam plasma-widget-networkmanagement (chyba, że nieoficjalnie) [plasma nie mam zainstalowanego].

KDE 4.4 też jest super stabilne, jednak podziękuję, a 4.5 ma być w kwietniu w gałęzi Sid, czyli nie jest tak źle

Fervi

PS. Ewentualnie powiedzcie, które lepsze

Ostatnio edytowany przez fervi (2011-03-15 21:23:21)

Offline

 

#4  2011-03-15 21:32:18

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Sterowniki wszelkiej maści

fervi napisał(-a):

4.5 ma być w kwietniu w gałęzi Sid, czyli nie jest tak źle

A nie 4.6 czasem? Wrzucanie 4.5 do Sida chyba trochę bez sensu by było...

W ogóle skąd ta informacja pochodzi? :)

Offline

 

#5  2011-03-15 22:06:18

  tm - Użytkownik

tm
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-06

Re: Sterowniki wszelkiej maści

4.5 nie będzie w sidzie. Będzie 4.6.x. plasma-widget-networkmanagement to standardowe narzędzie w kde 4.x do zarządzania siecią, żadne nieoficjalne.
Lepiej poczekaj na 4.6 (może się doczekasz).

Offline

 

#6  2011-03-15 22:09:36

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Sterowniki wszelkiej maści

Właśnie gdzieś czytałem, że najpierw wrzucą 4.5, a potem 4.6. Poza tym w eksperymentalnym repozytorium KDE dla Debiana jest wersja 4.5.1, więc czekamy na 4.6 (tam się chyba najszybciej pojawi)

Fervi

PS. plasma-widget-networkmanagement chyba nie było w Kubuntu, chyba, że o czymś nie wiem (musiałbym wylookać to narzędzie)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)