Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-10-25 13:49:56

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Sieć radiowa

Chce zrobić internet w szkołach. Tepsa wogóle nie wchodzi w gręgdyżź szkoły są poza miastem i nie ma możliwości tecjnicznej. Wymyśliłem radio. W jednej szkole mam coś takiego zrobione oddalona jest ona od nadajnika 7 km. Chodfzi mi o takie sprzet który pchnąłby mi sygnał na 20 km. Lub podpowiedź jak to można zrobić .Jakieśmoże nakierowanie czym mam sięzainteresować. Jakim sprzętem (słyszałem o tzw. przekaźnikach) ale nie bardzop sięw tym ortriętuje. Firma która cośtakiego rombi nie chce przyjechać do mnie(http://www.internet4u.pl) , gdyż stwierdziłą że jest za daleko. W mojej okolicy nie ma takiej która by mi to zrobiła. Chodzi mi o odległośćdo około 20 km, biorąc pod uwagę przeszkody (drzewa, budynki) Prosiłbym was, tych którzy znają ten temat o pomoc w rozwiązaniu. Troche szkoda mi tych dzieciaków że nie majątak ważnego medium jak NET.

Offline

 

#2  2005-10-25 15:05:12

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Sieć radiowa

duzo jdest tych przeszkud ?
co doodlegosci postawisz linka na 5G i powinno dzialac

Offline

 

#3  2005-10-25 15:15:15

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Sieć radiowa

duzo jdest tych przeszkud ?
co doodlegosci postawisz linka na 5G i powinno dzialac

Co do przeszkód toi troche jest. Najplepszym rozwiązaniem byłby maszt jakiegoś operatora komurkowego, ale z tym nie tak prosto. Można poexperymentować, pobawić sięwłaśnie w te przekaźniki tzn. od widocznego punktu do następnego i tak dalej. Podobno można tak robiś. Ale nie wiem jakie będą straty na predkości, itp. Wiem że da sięto zrobić. Ale jest wielkie ALE. Jak nie wyjdzie to co powiem szefowi -eksperymentowałem, kasa poszła w błoto a on mi każe z własnej kieszeni zwracać.

Offline

 

#4  2005-10-25 20:32:46

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Sieć radiowa

na predkosc za barddzo nie ma to wplywu ile chialbys postwic tych nbadajnikow?

Offline

 

#5  2005-10-25 21:01:24

  rogos - Moderator

rogos
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-12

Re: Sieć radiowa

Ciekaw jestem ktora szkole bylo by stac na postawienie tylu nadajnikow... a swoja droga poszukaj w okolicy jakichs cegelni albo czegos co ma wysokie budowle i bedzie gites...


http://img88.imageshack.us/img88/1856/imageslg0.png

Offline

 

#6  2005-10-25 21:21:19

  jezoo - Dzięcioł

jezoo
Dzięcioł
Skąd: Z lasu
Zarejestrowany: 2005-09-02

Re: Sieć radiowa

albo idz na ugode z kims kto mieszka na gorce co 5km i wydzie Ci: 4szt anten szczelinowych lub sektorowych i swieto. a takie antemy mozesz sam zrobic. i np klientom ktorzy udostepniaja dach na neta robisz prezent albo udzielasz rabatu na neta np. 25zl lub 30zl na m-c i po klopocie, z tym, ze musialbys routery tanie znalezc.
wiecej mozesz znalezc tutaj:

www.wififorum.pl

www.wardriving.pl


LRU #480459

Offline

 

#7  2005-10-25 21:44:22

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Sieć radiowa

na predkosc za barddzo nie ma to wplywu ile chialbys postwic tych nbadajnikow?

Do tego jest chętnych 13 szkół - czyli dosyć sporo. Innego rozwiązania jak radio nie ma. epsa oferuje jedynie isdn-a a sami wiecie co to jest.
Górek w okolicy nie ma to jest płaski teren, wchodzi w gręjedynie maszt lub "przekazywanie żetonu" czyli od punktu do punktu itd.. A co do kasy to Urząd Gminy sfinansuje, aby tylko to zrobić. Miałem siętego nie podenmować ale odwiedziłem szkołe w której zakładałem radio i jak zobaczyłem że dzieciaki na godziny pere dni przez  się zapisują żeby posiedzieć w necie to mi sięich troche szkoda zrobiłe. Niby dlaczego dzieciak na wsi ma byćgorszy od tego w mieście?

Offline

 

#8  2005-10-25 22:06:45

  jezoo - Dzięcioł

jezoo
Dzięcioł
Skąd: Z lasu
Zarejestrowany: 2005-09-02

Re: Sieć radiowa

no to musisz szukac dzirek gdzie jest najmniej przeszkud i stosowac parabolke + szczelinowa lub dokolowa ale proponuje szczelinowa, i tak jak powiedziales musisz jechac od AP do AP  innego rozwiazania nie ma, u mnie na wiosce tak kolo robil bo nie mial jak. jak policzyl ile maszt go wyniesie to taniej go wyszlo jak dal klientom za darmo neta u ktorych jest ap.


LRU #480459

Offline

 

#9  2005-10-26 17:13:58

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Sieć radiowa

Ciekawostka w temacie.
http://di.com.pl/news/11716,0.html
uwiaz na sznurku pozadny balon z helem i po problemie:)


Pozdrawiam

Offline

 

#10  2005-10-26 17:54:09

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: Sieć radiowa

Ciekawostka w temacie.
http://di.com.pl/news/11716,0.html
uwiaz na sznurku pozadny balon z helem i po problemie:)

do pierwszej burzy lub lepszego wiatru.


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#11  2005-10-27 14:18:38

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Sieć radiowa

na prze3kzanikach uzywa sie anten kierunkkowych... jesli zorbisz siec na 5 G, no accespointy potanialy to mozesz dzialac... mi dziala link (mos) na odleglosci 15 km transfer mniewecej 6 - 8 megabitow

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)