Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-02-16 21:28:16

  zygmek - Użytkownik

zygmek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-01

Problem z update-rc.d

Napisałem sobie trzy skrypty:
dodający prze mount -o bind zasobu userom
restartujący wifi w tryb Ad-Hoc
ustawiający iptables
Wrzuciłem do /etc/init.d/ za pomocą update-rc.d nazwa deafaults 95 i w lennym wszystko działało jak należy.

W poniedziałek zainstalowałem squeeze i powtórzyłem operację j.w. efekt jest taki, że update-rc.d nie dodał żadnego skryptu, częstuje mnie komunikatem:

Kod:

# update-rc.d mount_res defaults 99
update-rc.d: using dependency based boot sequencing
update-rc.d: warning: mount_res start runlevel arguments (2 3 4 5) do not match LSB Default-Start values (S)
update-rc.d: warning: mount_res stop runlevel arguments (0 1 6) do not match LSB Default-Stop values (none)
insserv: warning: current stop runlevel(s) (2 3 4 5) of script `mount_res' overwrites defaults (empty).
#

Dodanie nagłówków LSB nie pomogło. Skrypty uruchomione ręcznie zawsze działały i działają.

Dodałem linki symboliczne do /rc2.d do tych skryptów i efekt jest taki, że jeden z nich uruchamia się przy starcie a dwa pozostałe nie jakby ich nie było.

Może ktoś znajdzie chwilę żeby się temu przyjżeć. W goglach znajduję tylko opisy jak używać update-rc.d lub że wystarczy dodać link symboliczny i powinien startować taki skrypt. Tu na forum też nie udało mi się znaleźć podobnego problemu.

Offline

 

#2  2011-02-19 21:56:35

  zygmek - Użytkownik

zygmek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-01

Re: Problem z update-rc.d

Tymczasem wpisałem do /etc/rc.local wywołanie dwóch z tych niedziałajaych skryptów.

Tym niemniej dalej nie rozumie dlaczego nie mogłem ich dodać przez update-rc.d tak jak w lennym

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)