Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-01-23 14:56:59

  as-max - Użytkownik

as-max
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-23

Przenosiny systemu

Mam zainstalowanego Debiana Lenny na tzw. cienkim kliencie HP. Zauważyłem, że dysk, który tam mam zaczyna mieć coraz więcej błędów. Domyślam się, że jego czas dobiega końca. Zakupie niebawem nowy dysk i stąd moje pytanie - w jaki sposób przenieść cały system z jednego dysku na drugi, tak abym nie musiał wszystkiego instalować na nowym dysku i konfigurować?

Offline

 

#2  2011-01-23 14:59:50

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Przenosiny systemu

Część sposobów padła w tym wątku: http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=16902

EDIT: A tu kolejna porcja: http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=17048


tar, rsync, cp, dd... sposobów jest mnóstwo, wybierz któryś ;)

Offline

 

#3  2011-01-23 15:21:11

  as-max - Użytkownik

as-max
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-23

Re: Przenosiny systemu

Tylko, że ja do tego cienkiego klienta mogę podłączyć fizycznie jeden dysk. Nie mam obudowy z usb aby podłączyć drugi. Także musiałoby to wyglądać tak - robię obraz systemu, który jest powiedzmy gdzieś zapisywany, potem podpinam nowy dysk ładuje jakiegoś liva z pendriva i przez niego wrzucam na nowy dysk wcześniej utworzony obraz. Gdybym miał obudowę sprawa byłaby prostsza i podłączyłbym oba dyski do klienta.

Offline

 

#4  2011-01-23 15:24:14

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Przenosiny systemu

rsync lub dd via ssh potem tylko jedno bootwanie z jakiegoś live żeby bootloader przeinstalować


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#5  2011-01-23 15:45:59

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Przenosiny systemu

as-max napisał(-a):

Gdybym miał obudowę sprawa byłaby prostsza i podłączyłbym oba dyski do klienta.

Ostatecznie możesz podłączyć oba dyski do innego kompa i tam przenieść. :)

Offline

 

#6  2011-01-23 16:10:50

  as-max - Użytkownik

as-max
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-23

Re: Przenosiny systemu

ArnVaker napisał(-a):

Ostatecznie możesz podłączyć oba dyski do innego kompa i tam przenieść. :)

No właśnie nie mam takiej możliwości dyski są 2,5" IDE a tylko ten cienki klient takie obsługuje.

winnetou napisał(-a):

rsync lub dd via ssh potem tylko jedno bootwanie z jakiegoś live żeby bootloader przeinstalować

Czy za pomocą dd można przenieść system na drugi dysk bez jego fizycznego podłączania w czasie przenoszenia? Trochę to zawiłe ale chodzi o to, że jak wspomniałem mam możliwość podpięcia jednocześnie tylko jednego dysku.



// połączyłem posty — ArnVaker

Offline

 

#7  2011-01-23 16:41:35

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Przenosiny systemu

as-max napisał(-a):

Czy za pomocą dd można przenieść system na drugi dysk bez jego fizycznego podłączania w czasie przenoszenia?

Pewnie... Najpierw tworzysz obraz/obrazy "gdzieś", a potem po podmianie dysków wrzucasz ten obraz/obrazy na nowy dysk. Tylko zostaje sprawa tego "gdzieś"... albo puszczać obrazy po sieci na innego kompa albo podpiąć kolejny dysk przez usb (o ile takim dysponujesz) i tam je przechować.

Offline

 

#8  2011-02-06 12:39:19

  as-max - Użytkownik

as-max
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-23

Re: Przenosiny systemu

Dotarł nowy dysk, zakupiłem również obudowę z usb i przymierzam się do przenosin i teraz kwestia taka - czy na nowym dysku muszę zrobić dokładnie takie same partycje, jak na na źródłowym? (na źródłowym mam podstawową, rozszerzoną i swap). Na nowym chciałem mieć tylko podstawową.
Rozumiem, że wystarczy wydać komendę:
dd if=/dev/hda1 of=/dev/sda
Czy może bez określania partycji
dd if=/dev/hda of=/dev/sda

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)