Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-02-04 10:15:49

  mpd - Użytkownik

mpd
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-02

Prosty system kopi zapasowych (cygwin + windwos 7)

Witam,

Stosuje prosty system kopi zapasowych oparty na serwerze z zainstalowaną usługą RSYNC + koncówki klienckie na Windows-ach (cygwin).
Wszystko chodzi bardzo sprawnie i fajnie (ale tylko w Windows XP, problem pojawia się w systemie Windows 7

Używam cygwina 1.7.7-1

Przy próbie synchronizacji plików dostaje błędy:

Kod:

C:\cygwin>runbackup

C:\cygwin>C:\cygwin\bin\rsync.exe -qrtz --password-file=/cygdrive/c/cygwin/secret --delete "/cygdrive/c/2" test@192.168.12.1::test
rsync: opendir "/2" (in test) failed: Permission denied (13)
rsync: recv_generator: failed to stat "/2/pilik - Kopia (10).PDF" (in test): Permission denied (13)
rsync: recv_generator: failed to stat "/2/pilik - Kopia (11).PDF" (in test): Permission denied (13)
rsync: recv_generator: failed to stat "/2/pilik - Kopia (2).PDF" (in test): Permission denied (13)
rsync: recv_generator: failed to stat "/2/pilik - Kopia (3).PDF" (in test): Permission denied (13)
rsync: recv_generator: failed to stat "/2/pilik - Kopia (4).PDF" (in test): Permission denied (13)
rsync: recv_generator: failed to stat "/2/pilik - Kopia (5).PDF" (in test): Permission denied (13)
rsync: recv_generator: failed to stat "/2/pilik - Kopia (6).PDF" (in test): Permission denied (13)
rsync: recv_generator: failed to stat "/2/pilik - Kopia (7).PDF" (in test): Permission denied (13)
rsync: recv_generator: failed to stat "/2/pilik - Kopia (8).PDF" (in test): Permission denied (13)
rsync: recv_generator: failed to stat "/2/pilik - Kopia (9).PDF" (in test): Permission denied (13)
rsync: recv_generator: failed to stat "/2/pilik - Kopia.PDF" (in test): Permission denied (13)
rsync: recv_generator: failed to stat "/2/pilik.PDF" (in test): Permission denied (13)
rsync error: some files/attrs were not transferred (see previous errors) (code 23) at /home/lapo/packaging/rsync-3.0.7-1/src/rsync-3.0.7/main.c(1042) [sender=3

C:\cygwin>

Z góry dziękuje za pomoc.

Ostatnio edytowany przez mpd (2011-02-04 10:23:09)

Offline

 

#2  2011-02-04 10:55:26

  Nicram - Użytkownik

Nicram
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-28

Re: Prosty system kopi zapasowych (cygwin + windwos 7)

mpd napisał(-a):

Kod:

...
rsync: recv_generator: failed to stat "/2/pilik - Kopia (2).PDF" (in test): Permission denied (13)
...

hmm, w czym masz problem?? bo rsync wyraźnie Ci mówi, że nie ma dostępu do tych plików.

albo ustaw odpowiednie prawa do plików na docelowym systemie, albo loguj się z prawami administratora.

Offline

 

#3  2011-02-04 11:17:58

  mpd - Użytkownik

mpd
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-02

Re: Prosty system kopi zapasowych (cygwin + windwos 7)

Dziękuje za próbę pomocy, ale to by było zbyt oczywiste rozwiązanie.

Błąd występuje nawet jak uruchamiam skrypt z najwyższymi uprawnieniami:
a) Prawym uruchom jako administrator
b) Zaplanowane zadania (Harmonogram) opcja Uruchom jako administrator, uruchamiaj z najwyższymi uprawnianiem

Pokombinuje coś z prawami dostępu do plików, ale chyba nie tu jest geneza problemu.
Wydaje mi się że trzeba coś zmienić w cygwinie aby inaczej pracował na Windows 7...?
Kombinowałem też coś z mechanizmem User Account Control (UAC), ale bez rezultatu.

W Windows Vista jak wyczytałem, pomagało modyfikacja pliku
c:\cygwin\etc\fastab

Kod:

none /cygdrive cygdrive binary,posix=0,user,noacl 0 0

Ale na Windows 7 to nie działa.

No i wracam do punktu wyjścia.

Offline

 

#4  2011-02-04 11:32:28

  Nicram - Użytkownik

Nicram
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-28

Re: Prosty system kopi zapasowych (cygwin + windwos 7)

mpd napisał(-a):

No i wracam do punktu wyjścia.

Osobiście nigdy nie robiłem takich backupów, szczególnie na Windach, ale Permission denied brzmi i oznacza to samo we wszystkich systemach.
Sprawdź, czy ręcznie masz prawa do folderów, do których rsync się odwołuje.
Nie znam dokładnie Win7, ale tyle co na tym pracowałem zauważyłem, że ma troche poronione prawa, np. nie można edytować /windows/system32/drivers/hosts, ale jak się ten plik wrzuci do innej lokalizacji, wyedytuje, to da się go z powrotem umieścić we właściwym miejscu. troche poronione i utrudniające sprawę, ale tak jest. nie wgłębiałem się jak to "obejść" bo nie miałem takiej potrzeby :).

Offline

 

#5  2011-02-04 11:35:40

  mpd - Użytkownik

mpd
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-02

Re: Prosty system kopi zapasowych (cygwin + windwos 7)

Oczywiście dostęp do plików jest swobodny, można by powiedzieć bez ograniczeń.

Ktoś ma może jeszcze jakiś pomysł?

Offline

 

#6  2011-02-04 11:51:31

  Nicram - Użytkownik

Nicram
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-28

Re: Prosty system kopi zapasowych (cygwin + windwos 7)

mpd napisał(-a):

Oczywiście dostęp do plików jest swobodny, można by powiedzieć bez ograniczeń.

ale czy z poziomu cygwina też??

Offline

 

#7  2011-02-04 12:26:42

  mpd - Użytkownik

mpd
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-02

Re: Prosty system kopi zapasowych (cygwin + windwos 7)

Nie wiem jak u was ale mi jeśli coś nie idzie to psuje mi to cały dzień, od rana stoję z pracą.

Tu opisują podobny problem, ale mój angielski nie pozwolił mi na wyłuskanie rozwiązania z tej dyskusji.
http://www.itefix.no/i2/node/12340

Jeśli odpalam wiersz poleceń na Windows 7, to np w mc mogę kasować pliki ale na przykłąd polecanie chmod już mi nie działam (chyba ze plik stworze w wierszu poleceń).

Zrobiłem też eksperyment polegający na sworzniu folderu test2 na dysku c a w nim 3 plików tekstowych 1.txt 2.txt 3.txt
Wszystko było zrobione z poziomu wiersza poleceń za pomocą polecę linuksowych.

Kopia idzie prawidłowo.

Później z poziomu Windows wybrałem zakładkę Właściwości > Zabezpieczenia (wyskoczył jakiś komunikat o błędach) kliknąłem ok.
Zauważyłem że jest do praw dodana grupa wszyscy.

To też wróciłem do pierwotnego folderu i dodałem tam grupę wszyscy z pełnymi uprawnieniami.

Eureka. kopi się wreszcie zrobiła.

Na koniec tylko dodam że nie pasuje mi takie rozwiązanie!

Ale to już jest jakiś postęp.

Dziękuje za wskazówki, i liczę na dodatkowe pomysły.
Tak aby nie trzeba było dodawać grup Wszyscy z pełnymi uprawnieniami.
WINDOWSOWY ACL < tu jest gdzieś problem.

Ostatnio edytowany przez mpd (2011-02-04 12:28:20)

Offline

 

#8  2011-02-04 12:38:13

  Nicram - Użytkownik

Nicram
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-28

Re: Prosty system kopi zapasowych (cygwin + windwos 7)

mpd napisał(-a):

Eureka. kopi się wreszcie zrobiła.

no to przyczynę masz. zresztą miałeś ją na samym początku.
dodaj może jakąś nową grupę dla cygwina, uruchamiaj go z tymi prawami i nadaj odpowiedznie prawa grupie. powinno rozwiązac problem.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)