Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-01-13 20:41:38

  Miziak - Użytkownik

Miziak
Użytkownik
Skąd: ok. Płocka
Zarejestrowany: 2010-11-03

Przezroczystość(Prawdziwa)

Witam,

Wiem, że to dosyć pokrętne zagadnienie  ale w internecie jest o tym jak na lekarstwo osiągnąłem ten cel i działa ale działa na tyle bezsensu, że można powiedzieć że nie działa(trochę masło maślane mi wyszło) zainstalowałem xcompmgr oraz transset-df i wszystko działa ale jeśli program `chowa się` poza ekran, do tray'a działanie transset'a jest niwelowane jest jakaś alternatywa działająca lepiej, zapamiętującą ustawiania, nie zależy mi na dynamicznej zmianie przezroczystości. Proszę o pomoc, rady.

Pozdrawiam,
Miziak ;)


http://img827.imageshack.us/img827/778/linuxfr8.gif

Offline

 

#2  2011-01-14 00:22:41

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Przezroczystość(Prawdziwa)

Myślę że potrzebujesz compositing window manager (jakkolwiek nie prztłumaczyć tego zwrotu).

Offline

 

#3  2011-01-15 02:05:57

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: Przezroczystość(Prawdziwa)

transset, xcompmgr to przeżytki mające ładnych pare lat. Wgraj compiza lub skorzystaj z tego menedżera okien z KDE. Chociaż jak pytasz, to pewnie korzystasz z jakiś lekkich graficznych menedżerów. Niestety tutaj Ci nie pomoge - nie mam pojęcia czy idzie to jakoś współgrać.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)