Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-12-25 02:33:02

  zielkam - były zielony_83 :)

zielkam
były zielony_83 :)
Skąd: Zawiercie
Zarejestrowany: 2006-05-06
Serwis

[SOLVED] /etc/network/interfaces - deprecated

Mam ciekawostkę i się zastanawiam. Wyklepałem sobie jak zwykle interfacey i za nic nie chcą działać. Z tego co mi się wyszukało to w SIDzie, bo na tej dystrybucji mam problem /etc/init.d/networking wykorzystuje zmodyfikowane skrypty ifup, czytające z /etc/netscript/network.conf (i innych) dane dotyczące obsługi sieci na urządzeniu. Nie umiem znaleźć czy tak ma być, czy to może coś mam nie pomergowane w pakietach/configach. Dodam, że korzystam (lub w zasadzie próbuję ogarnąć) z upstart. Chyba debianoperom coś tutaj jeszcze nie idzie. Macie jakieś informację może na temat modyfikacji w tym kierunku? Korzysta ktoś z upstart ?

EDYTKA

Prawdopodobnie wywalenie netscript-2.4-upstart załatwi sprawę. Zastanawiam się tylko czy się nie cofam, a za jakiś czas będę uczył się od nowa. Czy może to jakieś dwa równoloegłe projekty i rzecz gustu to korzystanie z jednego, drugiego.

I doczytałem, wiem wszystko. W razie czego jeśli komuś nie działa /etc/network/interfaces należy usunąć netscript-2.4-upstart i zainstalować skrypt ifupdown.

Ostatnio edytowany przez zielkam (2010-12-25 03:29:13)


Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
##
FluxboxPL | Mój Lepszy Świat | UnixyPL | Telenia VOIP dla ISP
JID: zielony@jabster.pl

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)