Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-10-18 00:59:22

  Libo - Użytkownik

Libo
Użytkownik
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2004-10-25

squid + tc

Temat byl czesciowo poruszany na forum ( http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?t=1565 )
ale mam jeszcze pewne pytane.

Czy nie ma innego sposobu zeby zklasyfikowac ruch na HIT/MISS jak tylko po -m string --string 'X-Cache: MISS from ' itp ??

Jestem w trakcie przerabiania patch ze strony http://www.it-academy.bg/zph/ ktory jest do squid-2.5.STABLE10 na squid-2.5.STABLE11 i z  kernela 2.6.11.10 na 2.6.13.4 ( bo zaden sie nie patchuje poprawnie),ale moze w miedzy czasie ktos podesle na forum jakies inne dzialajace rozwiazanie ( nie koniecznie patch, moze jakis alternatywny sposob markowania/klasyfikowania pakietow ) .

chyba ze ktos bedzie tak uprzejmy i wyjasni  mi dla czego nie potrafie zpatchowac kernela 2.6.13.4 i iptebles 1.3.3 patchem patch-o-matic-ng-20050801 ( a konkretnie ./runme string - mimo ze pisze iz patch zoztal poprawnie zaaplikowany) ?? chyba ze przy wybieraniu opcji dla kompilacji jadra opcja String match support jest w jakim dziwnym miejscu bo nie umiem jej znalezc ( a moze patch ten instaluj sie inaczej niz dla kernali 2.4.X ??)

Wyjasnie tylko ze zamyslem calych tych opracji jest to aby ruch typu HIT ze squida szedl do innej kolejki (nie byl tak ograniczany)  jak MISS.

Pozdrawiam


Nie ma nie idzie... jest nie umiem.

Offline

 

#2  2005-10-18 04:03:34

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: squid + tc

a co to jaki konkurs jest na najnowszą wersję ?

squid 2.5stable10 dziala ok i jest na niego patch zero panalty hit (wiec po co sie paprac z grzebaniem w paczu , zeby zapodac go do stable11)

Ja ostatnio przesiadłem się przy wymianie serwera z 2.6.11.12 na 2.6.12.6 ... i wcale nie próbowałem nawet 2.6.13  (wiadomo dlaczego ;] )


aha ... pom-ng i iproute mam ze snapshota ;]

Offline

 

#3  2005-10-18 10:06:13

  Libo - Użytkownik

Libo
Użytkownik
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2004-10-25

Re: squid + tc

hmm, moze i masz racje z tymi wersjami ale poprostu stawialem nowy serek  wiec sciagalem w miare nowe wersje tego co mialem zamiar kompilowac. zawsze siedzialem w 2.4.x takze nie jestem za bardzo rozeznany w 2.6 ( takie pytanko -> czy warto sie wogole przesiadac z 2.4 na 2.6 ?? )

co do patcha zhp to czy ktos go wogole uzywa ?? czy, tak jak pytalem, nie ma innej metody na klasyfikacje ruchu hit/miss ze squda ??

Pozdrawiam

ps. do ZlyZwierz: nie wiem dokladnie jak dzialaja snapshoty, wiec moze teraz troche zlamie, ale czy jak kompilujesz sobie jako 2.6.x masz do wyboru opcje String match support ??


Nie ma nie idzie... jest nie umiem.

Offline

 

#4  2005-10-18 13:04:26

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: squid + tc

noo pom-ng ze snapshota ma string.. ale ja preferuję ipp2p.
2.6.* jest w porządku (tak od wersji 2.6.9 mniej wiecej)

Offline

 

#5  2005-10-19 09:51:17

  Libo - Użytkownik

Libo
Użytkownik
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2004-10-25

Re: squid + tc

ale ja nie chce uzywac String match do ograniczania ruchu p2p tylko do klasyfikowania ruchu ze squida na HIT/MISS. W sumie to wcale nie chce uzywac String match, dla tego pytam czy nie ma jakiejs innej metody ??

co do twojej agrumnetacji jakoby warto bylo przesiadac sie z 2.4 na 2.6 (bo notabene takie bylo moje pytanie) to powiem ze jest raczej "mizerna" :). moze ktos zna jakis art na temat roznic miedzy 2.4 a 2.6 ??


Nie ma nie idzie... jest nie umiem.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)