Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-05-06 18:34:04

  life - Użytkownik

life
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-30

dovecot + sieva i powiadamaianie o poczcie

zacząłem używać sieve w Dovecot  do sortowania maili (spamu itp.) szukam natomiast czegoś co by mi pozwoliło przez sive odpalić skrypt, takie powiadamianie o poczcie czy to SMS, pikniecie w kompie itp. strona projektu (http://www.fastmail.fm/docs/sieve/) jest nieprzydatna, dokumentacja nie działa w sieci coś ciężko znaleźć jakieś konkrety.

może ktoś ma jakieś materiały? ewentualnie innym mechanizm (postfix z dovecot) do powiadamiania, procmail wolał bym nie nie instalować żeby używać go tylko do notyfikacji.

pozdrawiam

Offline

 

#2  2010-11-20 22:33:38

  bartm - Użytkownik

bartm
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-25

Re: dovecot + sieva i powiadamaianie o poczcie

Hej, poradziłeś sobie jakoś z tym problemem?

Offline

 

#3  2010-11-20 23:49:42

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: dovecot + sieva i powiadamaianie o poczcie

http://www.ietf.org/rfc/rfc5435.txt ... wg. http://wiki.dovecot.org/LDA/Sieve zaimplementowane ale tylko mailto, jest tez jakas implementacja z starej wersji draftu ...

jakby co mozna mailto: na skrzynke majaca ~/.forward robiacy powiadomienia ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#4  2010-11-20 23:57:44

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: dovecot + sieva i powiadamaianie o poczcie

Do konfigurowania filtrów sieve w dovecocie (deliver - LDA), bardzo dobrze sprawdza się wtyczka sieve do webmaila roundcube.

Funkcji przekierowania do skryptu, (np  sms) tam nie widziałem, ale wszystkie funkcje dostępne w klientach poczty, tam są i działają dobrze po stronie serwera.

Co do wysyłania sms - to możesz kierować kopię poczty do skrzynki np smsservice@domena.com - gdzie skrypt będzie parsował maila wyciągając z niego pole adresata, temat  i kawałek treści txt, potem sprawdzi w bazie danych - jaki numer komórki jest przypisany do maila odbiorcy i wysyłał smsa.
Trochę rzeźbienia w kodzie, ale wykonalne.

Względnie na jednej skrzynce (nie na całym serwerze), włączyć procmaila, żeby załatwił same smsy.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2010-11-21 00:22:51)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#5  2010-11-21 00:55:34

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: dovecot + sieva i powiadamaianie o poczcie

albo przerzucić się na exima :P Regułki bardzo prosto się pisze w /etc/system_filter.exim

Kod:

if $recipents is adrese_e-mail
then
 unseen pipe /skrpt/sms $recipients
endif

To samo z nadawcą, tematem i innymi nagłówkami. RegExpy też łyka.


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#6  2010-11-21 00:57:05

  bartm - Użytkownik

bartm
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-25

Re: dovecot + sieva i powiadamaianie o poczcie

Mhm, zgadza się, ale to trochę tak naokoło wszystko.
Twórcy sieve'a chyba sobie zapomnieli o tym, że ktoś będzie chciał wysyłać sobie powiadomienia, lub odpalić skrypt bashowy z treścią maila (a przydałoby się to np. do wstawiania czegoś do bazy czy coś takiego). No i oczywiście do sms :)

Rozwiązanie z forwardem na inne konto rozważałem, ale to takie trochę bez sensu. Próbowałem to notify z sieve, ale oczywiście nie działa. Ehh. Żeby chociaż można było jakiegoś pehapca stamtąd wywołać...

Nie no, exim odpada :) Jakoś jestem do niego uprzedzony.

Ostatnio edytowany przez bartm (2010-11-21 00:58:01)

Offline

 

#7  2010-11-21 01:01:05

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: dovecot + sieva i powiadamaianie o poczcie

Exim może i jest dziwny ale imho całkiem fajnie się spisuje. Większych problemów z nim nie zauważyłem, no ale co kto lubi ;)


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#8  2010-11-21 01:04:05

  bartm - Użytkownik

bartm
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-25

Re: dovecot + sieva i powiadamaianie o poczcie

Od 5 lat chyba korzystam z Postfixa, wiem czego się po nim spodziewać i gdzie czego szukać. A przesiadka na coś innego to jednak jest kłopot, zwłaszcza gdy czasu nie ma za dużo. Cóż, pozostaje chyba forward na inną skrzynkę. Ale to takie nieładne rozwiązanie.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)