Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-04-11 20:30:39

  Ajkidu - Użytkownik

Ajkidu
Użytkownik
Skąd: Planet Earth
Zarejestrowany: 2009-03-17

Debian > VirtualBox > WinXP > Aktywacja WinXP ?

Witam,

mam laptopa z WinXP OEM. 

Wpadłem na pomysł, by zainstalować na tym laptopie tylko Debiana, a w Debianie zainstalować VirtualBoxa i na VB WinXP (WinXP tylko dla Nokia PC Suite)

I tu powstaje moje pytanie, czy WinXP aktywuje się bezproblemowo działając na VB ?


Registered Linux User #486566

Offline

 

#2  2010-04-11 20:34:55

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Debian > VirtualBox > WinXP > Aktywacja WinXP ?

Ja nie widzę powodu aby miał tego nie robić choć nigdy takiej operacji nie sprawdzałem.

Co za różnica czy pracuje na fizycznej maszynie czy wirtualnej.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#3  2010-04-11 20:35:19

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Debian > VirtualBox > WinXP > Aktywacja WinXP ?

Ajkidu napisał(-a):

I tu powstaje moje pytanie, czy WinXP aktywuje się bezproblemowo działając na VB ?

Tak.

Offline

 

#4  2010-04-11 20:38:42

  Ajkidu - Użytkownik

Ajkidu
Użytkownik
Skąd: Planet Earth
Zarejestrowany: 2009-03-17

Re: Debian > VirtualBox > WinXP > Aktywacja WinXP ?

Dzięki za szybkie odpowiedzi.

Miałem wątpliwość, że VB "emuluje" inny sprzęt i będą problemy z aktywacją z tego powodu.


Registered Linux User #486566

Offline

 

#5  2010-04-11 20:42:37

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Debian > VirtualBox > WinXP > Aktywacja WinXP ?

Tzn sprzęt jest inny.

Problem może być wtedy jeśli ta kopia była już aktywowana.
Choć na sto procent trudno mi powiedzieć.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#6  2010-04-11 20:48:40

  Ajkidu - Użytkownik

Ajkidu
Użytkownik
Skąd: Planet Earth
Zarejestrowany: 2009-03-17

Re: Debian > VirtualBox > WinXP > Aktywacja WinXP ?

ilin napisał(-a):

Tzn sprzęt jest inny.

Problem może być wtedy jeśli ta kopia była już aktywowana.
Choć na sto procent trudno mi powiedzieć.

Kopia jest już aktywowana, ale na tym samym sprzęcie fizycznym ma być Debian + VB + WinXP


Registered Linux User #486566

Offline

 

#7  2010-04-11 20:52:23

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Debian > VirtualBox > WinXP > Aktywacja WinXP ?

Właśnie dlatego może być problem.
Nie wiem jak to obecnie w M$ wygląda.

Kiedyś wymiana płyty głównej uniemożliwiała ponowną aktywację.
Nie wiem jak to dziś wygląda.
Tutaj mamy własnie taki przypadek.

Z punktu widzenia zainstalowanego windowsa to on myśli ze jest na innym kompie.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#8  2010-04-11 21:09:54

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Debian > VirtualBox > WinXP > Aktywacja WinXP ?

Z wersją OEM mogą być problemy. Nie wiadomo jak sprzęt będzie zinterpretowany przez Windowsa. Chyba, że masz wersje BOX to nie powinno być problemów.

Ostatnio edytowany przez Piotr3ks (2010-04-11 21:10:23)

Offline

 

#9  2010-04-11 21:15:38

  Ajkidu - Użytkownik

Ajkidu
Użytkownik
Skąd: Planet Earth
Zarejestrowany: 2009-03-17

Re: Debian > VirtualBox > WinXP > Aktywacja WinXP ?

No cóż, sprawdzę empirycznie ;) i dam znać.


Registered Linux User #486566

Offline

 

#10  2010-04-11 21:48:04

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: Debian > VirtualBox > WinXP > Aktywacja WinXP ?

Z tego co mi wiadomo:
1) wersja OEM możne być zainstalowana na jednym komputerze i można zmienić w części sprzęt stary trzeba posiadać

Aktywować zawsze można aktywować ja aktywowałem dwa działające systemy.

Windows XP nie można instalować na wirtualnej maszynie  (chyba że specjalnie do tego jest kupione) inaczej mu maja się windows 2003 i dalsze wersje, można zainstalować na wirtualnej maszynie o ile w tej samej chwili nie jest fizycznie zainstalowanej maszynie.

Offline

 

#11  2010-04-12 08:38:56

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Debian > VirtualBox > WinXP > Aktywacja WinXP ?

@ Ajkidu - w pierwszym poście napisałeś że potrzebujesz XP dla uruchomienia Nokia PC Suite. Możesz napisać coś więcej ?
Internet przez komórkę idzie skonfigurować na Debianie
Dostęp do danych na telefonie - program Wammu i inne (książka adresowa, sms-y, zdjęcia, pliki)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#12  2010-04-12 08:44:16

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: Debian > VirtualBox > WinXP > Aktywacja WinXP ?

aktywacja idzie 5 razy z automatu, potem kilka razy przez automatyczne biuro M$ przez telefon a potem dopiero musisz dzwonić do konsultanta i mówisz że "marsjanie ci popsuli coś i po zmianie bebechów nie chce się XP aktywować" i aktywacja idzie przez konsultanta :)
więc spokojnie póki co :)

tylko nie wiem jak sobie naklejkę na VB nakleisz z numerkiem :P

Offline

 

#13  2010-04-12 21:45:49

  Ajkidu - Użytkownik

Ajkidu
Użytkownik
Skąd: Planet Earth
Zarejestrowany: 2009-03-17

Re: Debian > VirtualBox > WinXP > Aktywacja WinXP ?

Bodzio napisał(-a):

@ Ajkidu - w pierwszym poście napisałeś że potrzebujesz XP dla uruchomienia Nokia PC Suite. Możesz napisać coś więcej ?
Internet przez komórkę idzie skonfigurować na Debianie
Dostęp do danych na telefonie - program Wammu i inne (książka adresowa, sms-y, zdjęcia, pliki)

Wiem o Wammu etc... ale póki co, chyba nie ma softu pod Nokię z Symbianem na Linuksa, ale może się mylę ?

Chodzi mi o możliwość wykonywania kopi zapasowej kontaktów, etc...


Graffi napisał(-a):

aktywacja idzie 5 razy z automatu, potem kilka razy przez automatyczne biuro M$ przez telefon a potem dopiero musisz dzwonić do konsultanta i mówisz że "marsjanie ci popsuli coś i po zmianie bebechów nie chce się XP aktywować" i aktywacja idzie przez konsultanta :)
więc spokojnie póki co :)

tylko nie wiem jak sobie naklejkę na VB nakleisz z numerkiem :P

Aktywacja idzie z automatu zawsze - nie tylko pięć razy, sprawdzone empiryczne kilkanaście razy :)

Wiem, że mogę zrobić aktywację telefonicznie na VB i przejdzie, tylko w tym momencie złamię licencję :p

Gdzieś kiedyś czytałem, że Windows instalowany na VB (wersja 3.x PUEL nie OSE) widzi fizyczną płytę płytę główną komputera i aktywuje się bez problemu, ale nie mogę tego odkopać, dlatego zapytałem na forum.


--------------
EDIT:

właśnie zajrzałem na http://wammu.eu/phones/nokia/?page=6 i widzę, że E75 jest w pełni obsługiwana, a E51 (moja) jest tylko częściowo obsługiwana. A przecież obydwie są na symbianie

Ostatnio edytowany przez Ajkidu (2010-04-12 22:02:16)


Registered Linux User #486566

Offline

 

#14  2010-04-13 07:31:17

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: Debian > VirtualBox > WinXP > Aktywacja WinXP ?

Ajkidu napisał(-a):

Aktywacja idzie z automatu zawsze - nie tylko pięć razy, sprawdzone empiryczne kilkanaście razy :)

Nie zawsze :) mi raz poszła tylko telefonicznie za już pierwszym razem :), laptop kupiony w USA.

Ajkidu napisał(-a):

Gdzieś kiedyś czytałem, że Windows instalowany na VB (wersja 3.x PUEL nie OSE) widzi fizyczną płytę płytę główną komputera i aktywuje się bez problemu, ale nie mogę tego odkopać, dlatego zapytałem na forum.

Nawet jak widzi to według licencji winXP OEM możesz zainstalować tylko na jednej maszynie i nie możesz już jej przenosić nawet na wirtualną maszynę, jak kupisz i pierwszą instalację przeprowadzisz na wirtualnej maszynie nie łamiesz licencji.

Offline

 

#15  2010-04-13 07:35:31

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Debian > VirtualBox > WinXP > Aktywacja WinXP ?

Przedtem miałem Samsunga Z-630 i Wammu wykrywał go bezbłędnie. Aktualnie mam E-51 i próbuję go ożenić z tym programem. Troszkę trudno to idzie, ale jak się uda, to opiszę.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#16  2010-04-13 08:19:32

  peadyr - Użytkownik

peadyr
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Zarejestrowany: 2008-05-26

Re: Debian > VirtualBox > WinXP > Aktywacja WinXP ?

Witam, mam laptopa HP z preinstalowaną Vistą Business, instalka była na dysku, zamówiłem i przysłali mi płytki przywracające stan fabryczny dysku z Vistą lub downgradowanym XP PRO. Wyczyściłem cały dysk podzieliłem jak chciałem i zainstalowałem debiana z VirtualBoxem. Na virtualce instalka XP od HP nie poszła bo jest to instalka ichniejsza "producencka" czy jakoś tak, rozpoznająca że to laptok HP i nie pyta o seriala Windowsa - a maszyna virtualna to HP nie było więc leży. I tu sedno: zadzwoniłem na linię microsoftu od licencji i aktywacji i mówię konsultantce prawdę co chce zrobić, powiedziała że z instalki HP faktycznie nie zainstaluję w ten sposób, poradziła wziąć instalkę Windowsa XP Pro "Microsoftową" od innego kompa zainstalować i wybrać od razu aktywację przez telefon. Tak też zrobiłem i zadzwoniłem drugi raz, również mówiąc o licencji na Vistę i virtualce, wypytali tylko o naklejkę i na jaką Vistę mam licencję i przeprowadzili mi aktywację jak przy zwykłym downgradzie do XP Pro na fizycznej maszynie. Jeśli dobrze pamiętam to konsultanci zwrócili mi uwagę, że mogę zainstalowany tylko jeden system XP lub Vistę i tylko albo fizycznie albo na virtualce. Także ku mojemu zaskoczeniu poszło dosyć gładko.

Ostatnio edytowany przez peadyr (2010-04-13 08:21:04)

Offline

 

#17  2010-04-13 10:16:34

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: Debian > VirtualBox > WinXP > Aktywacja WinXP ?

peadyr napisał(-a):

Witam, mam laptopa HP z preinstalowaną Vistą Business, instalka była na dysku, zamówiłem i przysłali mi płytki przywracające stan fabryczny dysku z Vistą lub downgradowanym XP PRO. Wyczyściłem cały dysk podzieliłem jak chciałem i zainstalowałem debiana z VirtualBoxem. Na virtualce instalka XP od HP nie poszła bo jest to instalka ichniejsza "producencka" czy jakoś tak, rozpoznająca że to laptok HP i nie pyta o seriala Windowsa - a maszyna virtualna to HP nie było więc leży. I tu sedno: zadzwoniłem na linię microsoftu od licencji i aktywacji i mówię konsultantce prawdę co chce zrobić, powiedziała że z instalki HP faktycznie nie zainstaluję w ten sposób, poradziła wziąć instalkę Windowsa XP Pro "Microsoftową" od innego kompa zainstalować i wybrać od razu aktywację przez telefon. Tak też zrobiłem i zadzwoniłem drugi raz, również mówiąc o licencji na Vistę i virtualce, wypytali tylko o naklejkę i na jaką Vistę mam licencję i przeprowadzili mi aktywację jak przy zwykłym downgradzie do XP Pro na fizycznej maszynie. Jeśli dobrze pamiętam to konsultanci zwrócili mi uwagę, że mogę zainstalowany tylko jeden system XP lub Vistę i tylko albo fizycznie albo na virtualce. Także ku mojemu zaskoczeniu poszło dosyć gładko.

Całe sedno masz licencję Visty a tam jak Pani powiedziała możesz zainstalować na albo fizycznej maszynie albo na wirtualce Vistę lub XP :)

Instalując XP korzystasz z licencji Visty a nie XP :), wykorzystując  downgrade.

Offline

 

#18  2010-11-10 21:15:35

  mareq - Członek DUG

mareq
Członek DUG
Zarejestrowany: 2010-10-19

Re: Debian > VirtualBox > WinXP > Aktywacja WinXP ?

.

Ostatnio edytowany przez mareq (2013-11-14 06:30:51)

Offline

 

#19  2010-11-10 21:36:43

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Debian > VirtualBox > WinXP > Aktywacja WinXP ?

No to i ja dodam, że xp aktywowany nawet bez guest additions (ale vb wersja nie-open, ściągana ze strony)


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)