Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-10-02 18:17:11

  sylwester67 - Nowy użytkownik

sylwester67
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2005-10-02

małe pytanie do osób piszących konfigurację x-ów

CZy ci co piszą  jak uruchomić X-y w debianie sprawdzają czy ich wpisy są poprawne.  Od dłuższego czasu usiłowałem uruchomić środowisko graficzne w debianie 3.1 sarge zainstalowanego z płyty z linux +. Jest wiele opisów w internecie ale nie natrafiłem na taki żeby wszedł, zawsze czegoś jest brak. Nie znam linuxa na tyle zeby sobie samemu sobie poradzić i mam czas ograniczony.  Czy gdzieś są poprawne wpisy?

Offline

 

#2  2005-10-02 18:45:11

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: małe pytanie do osób piszących konfigurację x-ów

CZy ci co piszą  jak uruchomić X-y w debianie sprawdzają czy ich wpisy są poprawne.  Od dłuższego czasu usiłowałem uruchomić środowisko graficzne w debianie 3.1 sarge zainstalowanego z płyty z linux +. Jest wiele opisów w internecie ale nie natrafiłem na taki żeby wszedł, zawsze czegoś jest brak. Nie znam linuxa na tyle zeby sobie samemu sobie poradzić i mam czas ograniczony.  Czy gdzieś są poprawne wpisy?

W zasadzie nie ma uniwrsalnych configów do xów, chyba, że z bardzo przeciętną konfiguracją. Podaj zawartość pliku "/var/log/XFree86.0.log" oraz "/etc/X11/XF86Config-4", a na pewno coś da się zrobić.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#3  2005-10-12 14:54:07

  sylwester67 - Nowy użytkownik

sylwester67
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2005-10-02

Re: małe pytanie do osób piszących konfigurację x-ów

Dziękuję Czadmanowi za zaoferowanie pomocy.W końcu po prawie dwóch mies.  udało mi się uruchomić środowisko graficzne.
Z mojej strony to nie było obrażanie nikogo,lecz po wpisywaniu poleceń z kilkunastu opisów jak uruchomić środowisko graficzne  z jednakowym  nieudanym efektem   zaczłem watpić czy to sa poprawne  wpisy. Jeżeli odnieśliście takie wrażenie że kogoś obrażam to przepraszam.
Cuż czas na dalsza konfigurację systemu.
Pozdrawiam wszystkich

Offline

 

#4  2005-10-12 20:20:12

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: małe pytanie do osób piszących konfigurację x-ów

Cześć kolego sylwester67 - czy aby Ci się fora nie pomyliły ??? Tu masz dopiero dwa posty - JESZCZE nigo nie zdążyłeś obrazić :D a jak to zrobisz to usłyszysz wązankę po łacinie od rycha :)
miło pozdrawiam


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)