Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-09-28 18:58:12

  Gadget - Użytkownik

Gadget
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-24

Instalacja Squeeze - [!] Dictionares-common: Ispell disctionary

Dziwny komunikat pojawił się podczas instalacji. Zainstalował się system podstawowy, później było okienko z wyborem oprogramowania do instalacji (środowisko graficzne etc.). Nic nie wybierałem by mieć goły system podstawowy.  Doinstalował manpages-pl wpolish, ipolish, ... kilka pakietów i OK (zawsze tak było). W tym momencie pojawia się problem. Pojawił się komunikat:

[!] Dictionares-common: Ispell disctionary

/cdrom/:Włóż płytę z etykietą: ' ' do napędu '/cdrom/ i naciśnij enter.

Zmiana nośnika

                          <Dalej>

płyta w napędzie i wciśnięcie Dalej powoduje czysty ekran na chwilę i pojawia się ten sam komunikat

na 4 konsoli:

Sep 28 16:37:07 pkgsel: finishing up
Sep 28 16:37:10 kernel: [1351.255891] ISO 9660 Extensions: Microsoft Joliet Level 3
Sep 28 16:37:10 kernel: [1351.397743] ISO 9660 Extensions: RRIP_1991A
Sep 28 16:37:34 kernel: [1375.312159] ISO 9660 Extensions: Microsoft Joliet Level 3
Sep 28 16:37:34 kernel: [1375.448625] ISO 9660 Extensions: RRIP_1991A

instaluje z netinstall


Dalej dalej klawiatura Gadżeta

Offline

 

#2  2010-09-28 19:21:41

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Instalacja Squeeze - [!] Dictionares-common: Ispell disctionary

bo w netinstall nie ma. Skonfiguruj neta, zachaszuj w /etc/apt/sources.list linijkę z płytą, potem
aptitude update
aptitude install co_tam_chcesz


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#3  2010-09-28 19:27:57

  Gadget - Użytkownik

Gadget
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-24

Re: Instalacja Squeeze - [!] Dictionares-common: Ispell disctionary

Ale instalator sobie go ściągnął z repo podczas instalacji i zainstalował.

No i nie mogę dokończyć instalacji, bo stoi na tym etapie.

Ostatnio edytowany przez Gadget (2010-09-28 19:40:25)


Dalej dalej klawiatura Gadżeta

Offline

 

#4  2010-09-28 19:55:59

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Instalacja Squeeze - [!] Dictionares-common: Ispell disctionary

Kliknij parę razy enterem a powinno dać się wrócić i pominąć ten etap.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#5  2010-09-28 19:56:45

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Instalacja Squeeze - [!] Dictionares-common: Ispell disctionary

Instalujesz w trybie expert tak? Możesz całkowicie pominąć krok wyboru zestawów oprogramowania (w ogóle w niego nie wchodzić), będziesz miał bardziej minimalistyczny system na starcie (jak dla mnie to zaleta), ale może przejdzie... A tak poza tym to nie wiem, te instalatory Debiana ciągle mają jakieś bugi ;]

Offline

 

#6  2010-09-28 20:15:57

  Gadget - Użytkownik

Gadget
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-24

Re: Instalacja Squeeze - [!] Dictionares-common: Ispell disctionary

ilin napisał(-a):

Kliknij parę razy enterem a powinno dać się wrócić i pominąć ten etap.

Waliłem enterem ze 30 razy (zarówno przy włożonej płycie do napędu jak i bez) i stoi w tym samym miejscu.

ArnVaker napisał(-a):

Instalujesz w trybie expert tak? Możesz całkowicie pominąć krok wyboru zestawów oprogramowania (w ogóle w niego nie wchodzić), będziesz miał bardziej minimalistyczny system na starcie (jak dla mnie to zaleta), ale może przejdzie... A tak poza tym to nie wiem, te instalatory Debiana ciągle mają jakieś bugi ;]

Tak w trybie expert. Pominąłem ten krok to teraz stoi przy grub-pc z tym samym komunikatem.

Ale teraz już zwątpiłem, bo nie wiem czy to wina instalatora. Zauważyłem na 4 konsoli coś takiego:

Kod:

end_request: I/O error, dev sr0, sector 393016

i teraz jak to sprawdzić ? Do tej pory stał tu xp i z dyskiem nie miałem żadnych problemów.


Dalej dalej klawiatura Gadżeta

Offline

 

#7  2010-09-28 20:27:09

  pioki - Użytkownik

pioki
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-10

Re: Instalacja Squeeze - [!] Dictionares-common: Ispell disctionary

Nie wybieraj niczego podczas instalacji, później sobie doinstalujesz...

By zainstalować system podstawowy z dowolnej płyty wystarczy chyba rozpocząć podając parametr instalatora `install tasks=""`.

Offline

 

#8  2010-09-28 21:20:53

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Instalacja Squeeze - [!] Dictionares-common: Ispell disctionary

Gadget napisał(-a):

Ale teraz już zwątpiłem, bo nie wiem czy to wina instalatora. Zauważyłem na 4 konsoli coś takiego:

Kod:

end_request: I/O error, dev sr0, sector 393016

i teraz jak to sprawdzić ? Do tej pory stał tu xp i z dyskiem nie miałem żadnych problemów.

/dev/sr0 to napęd optyczny na sterownikach libata + BLK_DEV_SR. Tak to się głupio nazywa po prostu...

BTW, jak ostatnio instalowałem Debiana, to robiłem to z płyty businesscard Lennego (tryb expert) i stawiałem z niej (a właściwie bezpośrednio z sieci) od razu Sida :) Jeden z bardziej niezawodnych sposobów instalacji... tyle że tamten instalator nie obsługuje ext4.

Offline

 

#9  2010-09-28 22:08:10

  Akkon - Użytkownik

Akkon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-18

Re: Instalacja Squeeze - [!] Dictionares-common: Ispell disctionary

ArnVaker napisał(-a):

jak ostatnio instalowałem Debiana, to robiłem to z płyty businesscard Lennego (tryb expert) i stawiałem z niej (a właściwie bezpośrednio z sieci) od razu Sida :) Jeden z bardziej niezawodnych sposobów instalacji...

Może to niezbyt zgodne z podręcznikowym schematem, gdzie stable -> testing -> unstable, ale generalna zasada, żeby instalować system w wersji stable a potem zrobić upgrade do gałęzi docelowej, jest jak najbardziej godna polecenia. Niestety instalatory niektórych migawek wersji testowej mają błędy w instalatorze. Poczekaj więc na nową wersje płyty instalacyjnej, albo instaluj Lennego i potem aktualizuj do testinga. Inna sprawa, że instalator Lennego może nie wykryć poprawnie całości Twojego sprzętu jeśli jest on stosunkowo nowy.

Offline

 

#10  2010-09-28 22:37:39

  Gadget - Użytkownik

Gadget
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-24

Re: Instalacja Squeeze - [!] Dictionares-common: Ispell disctionary

W międzyczasie pojawił się nowy daily-build netinst i to samo. businesscard Squeeze sobie darowałem obawiając się, że będą te same błędy sr0. Instalatora Lenny na razie pominąłem, ponieważ zdecydowałem się na ext4. Własnie idzie instalacja z

Kod:

http://ftp.debian.org/debian/dists/squeeze/main/installer-i386/current/images/netboot/mini.iso

napiszę jakie będą efekty.

Ostatnio edytowany przez Gadget (2010-09-28 22:37:54)


Dalej dalej klawiatura Gadżeta

Offline

 

#11  2010-09-28 22:47:19

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Instalacja Squeeze - [!] Dictionares-common: Ispell disctionary

Akkon napisał(-a):

ArnVaker napisał(-a):

jak ostatnio instalowałem Debiana, to robiłem to z płyty businesscard Lennego (tryb expert) i stawiałem z niej (a właściwie bezpośrednio z sieci) od razu Sida :) Jeden z bardziej niezawodnych sposobów instalacji...

Może to niezbyt zgodne z podręcznikowym schematem, gdzie stable -> testing -> unstable, ale generalna zasada, żeby instalować system w wersji stable a potem zrobić upgrade do gałęzi docelowej, jest jak najbardziej godna polecenia.

Ale ja nic nie aktualizowałem... W instalatorze businesscard tryb expert masz wybór jaką gałąź Debiana chcesz zainstalować (stable, testing, unstable) i cała instalacja leci z sieci prosto z aktualnego repozytorium danej wersji :)

tadam: http://debian.linux.pl/threads/14810-Debian-Sid-instalacja-z-sieci

Offline

 

#12  2010-09-28 23:00:30

  Akkon - Użytkownik

Akkon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-18

Re: Instalacja Squeeze - [!] Dictionares-common: Ispell disctionary

ArnVaker napisał(-a):

Ale ja nic nie aktualizowałem... W instalatorze businesscard tryb expert masz wybór jaką gałąź Debiana chcesz zainstalować (stable, testing, unstable) i cała instalacja leci z sieci prosto z aktualnego repozytorium danej wersji :)i

A, to przepraszam. Z businesscard jeszcze nie instalowałem.

Offline

 

#13  2010-09-28 23:04:50

  Gadget - Użytkownik

Gadget
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-24

Re: Instalacja Squeeze - [!] Dictionares-common: Ispell disctionary

ArnVaker napisał(-a):

Ale ja nic nie aktualizowałem... W instalatorze businesscard tryb expert masz wybór jaką gałąź Debiana chcesz zainstalować (stable, testing, unstable) i cała instalacja leci z sieci prosto z aktualnego repozytorium danej wersji :)...

Potwierdzam, jeśli dobrze pamiętam (bo kiedyś już podchodziłem do linuxa, ale mi chęci zabrakło) to już z businesscard Etch można było instalować Lennego i Sida. Tak samo można z mini.iso

ArnVaker napisał(-a):

...będziesz miał bardziej minimalistyczny system na starcie (jak dla mnie to zaleta)...

dokładnie o -17 pakietów

Kod:

aspel aspell-pl dictionaries-common doc-linux-pl doc-linux-pl-html ipolish ispell konwert konwert-filters libaspell15 libdb4.7 make manpages-pl manpages-pl-dev perl perl-modules wpolish

No i najważniejsze, instalacja z mini.iso poszła bez żadnych błędów :)

Ostatnio edytowany przez Gadget (2010-09-28 23:15:20)


Dalej dalej klawiatura Gadżeta

Offline

 

#14  2010-09-28 23:57:04

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Instalacja Squeeze - [!] Dictionares-common: Ispell disctionary

Gadget napisał(-a):

dokładnie o -17 pakietów

Ale to różnica między czym, a czym? Pamiętam, że ten "podstawowy" zestaw tasksela dociągał kiedyś całkiem sporo różnych przeważnie nieprzydatnych rzeczy... i raczej nie były to pakiety które wymieniłeś.

Offline

 

#15  2010-09-29 00:11:20

  Gadget - Użytkownik

Gadget
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-24

Re: Instalacja Squeeze - [!] Dictionares-common: Ispell disctionary

ArnVaker napisał(-a):

Gadget napisał(-a):

dokładnie o -17 pakietów

Ale to różnica między czym, a czym? Pamiętam, że ten "podstawowy" zestaw tasksela dociągał kiedyś całkiem sporo różnych przeważnie nieprzydatnych rzeczy... i raczej nie były to pakiety które wymieniłeś.

Jeśli nie pominę krok wyboru zestawów oprogramowania, a w nim nic nie wybiorę to mam +17 w/w pakietów.
Jeśli pominę krok wyboru zestawów oprogramowania,  to mam -17 w/w pakietów.

Pewnie masz na myśli zestaw oprogramowania Standard System Utilites (tak nazywa się w Squeeze), który w instalatorze Lennego nielogicznie nazywa się System Podstawowy (mimo, że system podstawowy jest już zainstalowany). I to faktycznie ciągnie grubo ponad 100 pakietów, exim4 i różne takie nie wiadomo po cholerę.

Ostatnio edytowany przez Gadget (2010-09-29 00:12:02)


Dalej dalej klawiatura Gadżeta

Offline

 

#16  2010-09-29 00:14:12

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Instalacja Squeeze - [!] Dictionares-common: Ispell disctionary

Gadget napisał(-a):

które w instalatorze Lennego nielogicznie nazywa się System Podstawowy (mimo, że system podstawowy jest już zainstalowany).

No dokładnie — o tym cały czas myślałem. Tego nowego instalatora Squeeze to ja szczerze mówiąc na oczy nie widziałem :]

EDIT: I on tam do tego w Lennym był na sztywno zaznaczony... jak już wszedłeś w wybór zestawów to mogiła xD

Ostatnio edytowany przez ArnVaker (2010-09-29 00:18:14)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)