Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-10-07 13:20:57

  Kamyk_^ - Użytkownik

Kamyk_^
Użytkownik
Skąd: Szczecin / Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2005-02-14
Serwis

Portsentry i nmap - wg. opisu i nic :(

Witam

W miare wedlug opisu skonfigurowalem portsentry. Widze ze nasluchuje ale jak z innego hosta zdlanego wykonam skanowanie nmap-em:

nmpa -sS ip.ip.ip.ip to nmpa wywala dane a portsentry nic :( nie dodaje do iptables reguly ani nawet do host.deny :(

Co moze byc tego przyczyna ??? Powiedzcie tez co wkleic mamy abyscie mogli zobaczyc co jest zle. Nie bede przeciez wklejal calych configow.

Pozdrawiam


----------------------------------------------------------------------------------------
Debian BePOWER v. 1.0

Offline

 

#2  2005-10-07 14:34:31

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Portsentry i nmap - wg. opisu i nic :(

Coś tu nie możliwe, u mnie przy każdej próbe skanu wwala delikwenta do blokowanych. Pobaw sie portsentry.conf. Sprawdź logi /var/lib/portsentry/

Offline

 

#3  2005-10-07 15:15:12

  Kamyk_^ - Użytkownik

Kamyk_^
Użytkownik
Skąd: Szczecin / Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2005-02-14
Serwis

Re: Portsentry i nmap - wg. opisu i nic :(

Znajduje dwa hosty ktore mnie skanowaly. Ale dlaczego nie ma hosta z ktorego ja skanowalem ??? Tzn ze przeszedl przez portsentry. A na drugiej konsoli widze wynik skanowania. Wiec nie dziala :( I nie wiem dlaczego ?? Bo moim zdaniem nmap by nic nie pokazal badz portsentry dodal by do host.deny (tak jest ustawiony) ten host a on ni :(


----------------------------------------------------------------------------------------
Debian BePOWER v. 1.0

Offline

 

#4  2005-10-07 23:15:23

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Portsentry i nmap - wg. opisu i nic :(

Kamyk_^ - moze ten host jest dodany do ignorowanych?

Offline

 

#5  2005-10-10 10:35:57

  Kamyk_^ - Użytkownik

Kamyk_^
Użytkownik
Skąd: Szczecin / Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2005-02-14
Serwis

Re: Portsentry i nmap - wg. opisu i nic :(

Juz wiem :) Zadzialalo dobrze :) Poprawilem wpisy z innego host i juz dziala good :)

Dzieki za pomoc


----------------------------------------------------------------------------------------
Debian BePOWER v. 1.0

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)