Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-07-11 19:37:26

  xomrk - Członek DUG

xomrk
Członek DUG
Zarejestrowany: 2010-03-21

od pewnego czasu kompilacja jądra przynosi efekt kernel panic

Witam
więc tak kiedyś tj przed aktualizacja lenny do testing robiłem kilkakrotnie kompilacjię jądra trwała max 3 h natomiast po update do testinga raz skompilowałem kernel którego nie mogłem użyć pisało kernel panic  i nie pamiętam co jeszcze potem zainstalowałem od nowa lennego i dalej za chiny ludowe nie moge skompilowac kernela albo pisze ze

Kod:

echo "The UTS Release version in include/linux/version.h"; echo "       \"\" "; echo "does not match current version:"; echo "       \"2.6.34.1\" "; echo "Please correct this."; exit 2
The UTS Release version in include/linux/version.h
""
does not match current version:
"2.6.34.1"
Please correct this.

poradziłem sobie z tym instalujac nową wersjie kernel-package lecz i tak po zainstalowaniu jądra i nagłówków mam kernel panic

próbowałem róznych kerneli

34 kernel panic unable to mount fs

32 kernel panic unable to mount fs

27

na 27 ruszyło lecz Ustawiałem  ext4 żeby było aczkolwiek nie chciało mi podmontować /home


przy czym dodam iż kompilowałem niejednokrotnie 31 oraz 32 na lenny według tego poradnika 
http://dug.net.pl/tekst/67/kompilacja_jadra_metoda_ … yciu_ketchup/

i jeszcze chciałem dodac iż kompilacja trwa wieki co najmniej 5 H

wtf??


Linux debian 3.2.0-4-amd64 #1 SMP Debian 3.2.46-1 x86_64 GNU/Linux

Offline

 

#2  2010-07-11 20:13:23

  pioki - Użytkownik

pioki
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-10

Re: od pewnego czasu kompilacja jądra przynosi efekt kernel panic

Hej,

Co do pierwszego błędu to wyjaśnienie masz tu:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/kernel-package/+bug/498747

Ja swego czasu po nieudanej kompilacji kernela zmieniłem zawartość pliku debian/ruleset/misc/version_vars.mk i po powtórzeniu make-kpkg zbudowało prawidłowe pakiety.

Co do dalszych problemów to:
- wybierałeś samodzielnie opcje czy polegałeś jedynie na oldconfig (w nowszych kernelach pojawiają się nowe opcje)?
- upewnij się że wkompilowałeś obsługę systemu plików z którego uruchamiasz system

Czas kompilacji - odznacz opcje których nie masz zamiaru używać.

Offline

 

#3  2010-07-11 20:51:25

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: od pewnego czasu kompilacja jądra przynosi efekt kernel panic

Kompilacja jajca na dystrybucyjnym konfigu imho nie ma sensu — i tak nic nie zyskasz. A jak po prostu chcesz mieć nowszy, to możesz zainstalować z backportów/squeeze/sida/experimental/siduxa/liquorix i pewnie coś jeszcze by się znalazło :)

xomrk napisał(-a):

i jeszcze chciałem dodac iż kompilacja trwa wieki co najmniej 5 H

No faktycznie długo... jaka maszyna? Jak kompilujesz z tych samych źródeł, tylko coś zmieniasz w konfigu, to nie musisz (zazwyczaj) kompilować za każdym razem całości. Wystarczy dokompilować co dodałeś i przebudować bzImage lub po prostu przebudować bzImage jeżeli coś wyłączyłeś — make zrobi to automatycznie, przy czym nie przy każdej zmianie tak się da. To w przypadku wrzucania czegoś na sztywno, w przypadku modułów to już w ogóle jest luz... Niestety nie wiem jak to się ma do tych automagicznych skryptów kompilujących/paczkujących w Debianie, bo ja zawsze kompiluję standardowo. Przy okazji automagicznych skryptów — upewnij się, że wygenerowałeś initrd i że zawiera ono fs na "/" i kontroler dysku którego używasz... i sprawdź wpisy w grubym.

Ostatnio edytowany przez ArnVaker (2010-07-11 20:55:11)

Offline

 

#4  2010-07-12 11:42:38

  xomrk - Członek DUG

xomrk
Członek DUG
Zarejestrowany: 2010-03-21

Re: od pewnego czasu kompilacja jądra przynosi efekt kernel panic

to weżme się za jakiś czas za kompilację jądra lecz tradycyjnym sposobem i polećcie mi jakiś how to konfiguracji jądra pod mojego pc (po polsku)


Linux debian 3.2.0-4-amd64 #1 SMP Debian 3.2.46-1 x86_64 GNU/Linux

Offline

 

#5  2010-07-12 11:57:25

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: od pewnego czasu kompilacja jądra przynosi efekt kernel panic

Zadaj sobie trud i zerknij na 1 i 3 post w tej części forum...


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)