Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-07-01 17:58:43

  orzeech - Użytkownik

orzeech
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-10

d-link działa liksys nie jaka może być tego przyczyna

Witam.

Pare lat temu zakładałem sobie internet w domu. Było to połącznie bezprzewodowe. żeby mój komputer się łączył z siecią potrzebyn mojemu administratorowi był moj mac karty sieciowej. Ostatnio kupiłem lapla. Dostałem od znajomego router z d-linka model dl-514 był bez zasilacza dokupiłem na allegro weszłem na jego konfiguracje zaznaczyłem klon mojego mac. Router pobrał dane z nadajnika mojego admina moje IP MASKE i BRAME i internet działał. LEcz ten router nie był do końca sprawny wiec kupiłem na allegro linksys a model wrt54g. Zrobiłęm to samo co wczęsniej znalazłem opcje klon mojego maca. router pobrał dane takie same jak router z d-linka lecz internetu nie ma. Drobna wskazówka co może dużo powiedzieć kiedys na stacjonarnym kompie zainstalowałem linux'a i wtedy juz był problem z internetem. System pobrał dane ale też nie było internetu.

Jesli ktoś wie co jest przyczyną albo u kogo leży przyczyna bede wdzieczny jak mi pomoże.

Pozdrawiam

Offline

 

#2  2010-07-01 20:50:34

  diabolic - Użytkownik

diabolic
Użytkownik
Skąd: okolice Leżajska
Zarejestrowany: 2007-10-08

Re: d-link działa liksys nie jaka może być tego przyczyna

A próbowałeś pingować  z interfejsu www tego linksysa czy ma on dostęp do neta? Na tym linksysie masz oryginalny soft czy jakiegoś alternata?


I am the one who chose my path

Offline

 

#3  2010-07-02 08:23:45

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: d-link działa liksys nie jaka może być tego przyczyna

orzeech napisał(-a):

Zrobiłęm to samo co wczęsniej znalazłem opcje klon mojego maca. router pobrał dane takie same jak router z d-linka lecz internetu nie ma.

Nic to nie mówi jak skonfigurowałeś wrt54g.
Co oznacza że nie masz internetu ?
Nie wyświetlają się strony www czy co się dzieje ?
Próbowałeś pingować sam router po adresie ip, póżniej  np. onet po nazwie ( ping onet.pl ) i po ip ( ping 213.180.146.27 ) ?

orzeech napisał(-a):

Drobna wskazówka co może dużo powiedzieć kiedys na stacjonarnym kompie zainstalowałem linux'a i wtedy juz był problem z internetem. System pobrał dane ale też nie było internetu.

Jakie są ustawienia sieciowe na tym komputerze i jaki jest tam system ?


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#4  2010-07-10 20:33:35

  orzeech - Użytkownik

orzeech
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-10

Re: d-link działa liksys nie jaka może być tego przyczyna

Witam.

Pisze w sprawie tego mojego problemu z routerem. Dzisiaj zrobiłem tak myk. Kabel od antent podpiąłem pod d-linka. Router z linksysa podłaczyłem jako zwykły komputer a komputer podłaczyłem pod linksysa. Internet mi działa.

Problem pojawia się jak bezpośrednio podłaczam linksysa pod kabel z internetem. Router pobiera wszystkie dane. Interenet nie działa. A niżej pokaże jake dane pobiera

IP 10.225.191.42
Subnet Mask     255.255.255.248
Default Gateway     10.225.176.1
DNS     172.24.216.1 

Mac adres mojej karty sieciowej oraz tak sam przypisuje routerowi.

00-C1-26-0F-E5-74

d-link z tym adresem tez pobiera te same dane tylko z takim skutkiem ze internet jest. Czy problem nadal leży po mojej stronie?

Pozdrawiam

Offline

 

#5  2010-07-11 00:01:42

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: d-link działa liksys nie jaka może być tego przyczyna

może ci po TTL uwalają? przekop konfiguracje tego linksysa, czy można tam ustawić wartość TTL


linux regd. user #248790

Offline

 

#6  2010-07-11 09:14:41

  orzeech - Użytkownik

orzeech
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-10

Re: d-link działa liksys nie jaka może być tego przyczyna

Nie mogę tego nigdzie znaleść.
Próbowałęm wpisać ip ręcznie i wywala mi komunikat

Kod:

<192.168.1.1>

IP address and gateway is not at same subnet mask!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)