Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2010-06-26 12:04:11

  Marvell - Członek DUG

Marvell
Członek DUG
Skąd: Krasnystaw / Lublin
Zarejestrowany: 2009-03-07

Re: Optymalizacja kernela - chyba mi nie wyszło:)

Mam wszystko tak zaznaczone ale widać je tylko wtedy, kiedy uruchomię system bez fbcondecor.

Kod:

kernel /boot/kernel-2.6.34-zen  video=uvesafb:1024x768-32@75,mtrr:3,ywrap splash=verbose,fadein,theme:natural_gentoo fbcon=scrollback:128K quiet 
initrd (hd0,5)/boot/initramfs-bootsplash

Ostatnio edytowany przez Marvell (2010-06-26 12:04:29)


Ludzie dzielą się na 10 grup - na tych, którzy rozumieją zapis binarny i resztę.

Offline

 

#27  2010-06-26 13:27:19

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Optymalizacja kernela - chyba mi nie wyszło:)

Sprawdziłem właśnie (normalnie nie używam logo) i u mnie też tak jest, tzn. że nie działa razem z fbcondecor... dziwne, kiedyś na bank działało, nawet miałem tak przez jakiś czas (jeszcze jak logo gentoo miało taką dziwaczną białą obwódkę).

Offline

 

#28  2010-06-26 15:06:58

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Optymalizacja kernela - chyba mi nie wyszło:)

ippo76 napisał(-a):

Minio napisał(-a):

Po co? Optymalizacja jajka mogła mieć sens w czasach gdy na desktopach panoszył się Windows 3.1, a nie w 2010 roku.

E, no wiesz. Ja mam 5-letniego lapka i nie zamierzam go wyrzucać. Blaszaka też mam z wystawki (choć jest trochę świeższy niż lapek) bo poprzedni właściciel kupił sobie laptopa z vistą... Oba komputry mi pasują.

Nie wiem jak stary jest mój obecny komputer, ponieważ kupiłem go jako używanego, ale wiem że parametry ma porównywalne z innym komputerem którego używałem, a który został zakupiony gdzieś w połowie 2004 roku, i wcale nie był high-endowym sprzętem (chyba że w jego dolnych granicach). Czyli mam sprzęt mniej-więcej porównywalny z Twoim.

I wyobraź sobie że jakoś doskonale działa on na dystrybucyjnym jajku. Przypadek? Nie. Po prostu już te 6 czy 7 lat temu rekompilowanie jajka na desktopie nie miało większego sensu (wyłączając przypadki nałożenia na jajko paczek aby uzyskać obsługę sprzętu który jeszcze nie został włączony do mainline).

Marvell napisał(-a):

Minio, czyli mówiąc po polsku twierdzisz, że nie powinienem brać się za coś, jeśli nie potrafię tego zrobić? Z takim podejściem nikt o nic nie pytałby na forum...

Nie, uważam że nie rekompilujesz kernela dla zabawy, bo gdybyś robił to dla zabawy, to odpuściłbyś sobie w razie niepowodzeń lub rozwiązywał swoje problemy w domowym zaciszu. Tak czy siak, nie prosiłbyś o pomoc na forum.

Pozostaje jeszcze możliwość że jesteś masochistą i dobrze się bawisz gdy musisz się z czymś męczyć, ale tę wstępnie odrzuciłem jako mało prawdopodobną. Może niesłusznie.

Offline

 

#29  2010-06-26 15:53:20

  Marvell - Członek DUG

Marvell
Członek DUG
Skąd: Krasnystaw / Lublin
Zarejestrowany: 2009-03-07

Re: Optymalizacja kernela - chyba mi nie wyszło:)

Pudło. Kompiluję jajko właśnie dla zabawy i satysfakcji. A zapytałem właśnie na tym forum, żeby uniknąć takich pytań i odpowiedzi w stylu "nie umiesz to nie próbuj". Tyle.


Ludzie dzielą się na 10 grup - na tych, którzy rozumieją zapis binarny i resztę.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)