Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-05-31 21:13:46

  puchatek - Użytkownik

puchatek
Użytkownik
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2005-05-19

Partimage - problem ze zrzutem partycji

Potrzebuję waszych porad i sugestii odnośnie problemu jaki mam z programem Partimage. Chodzi o to, że chociaż instrukcja obsługi programu jest w kilku miejscach np. http://www.partimage.org/Partimage-manual_Usage i ogólnie wszystkim zrzuty wychodzą bez problemu to u mnie proces zatrzymuje się na okienku NTFS information (zrzucam partycję winXP) i wygląda to na zawieszenie się programu. Starałem się postępować zgodnie z uwagami w przewodniku, ale nic to nie daje. Partycję do zrzutu montowałem albo jako ext3, fat 32, albo poleceniem ntfs-3g gdy zrzucałem na partycję ntfs. Partycja na pewno się montowała, bo na mc mogłem kopiować pliki, ale ze zrzutu nici. Program uruchamiałem z płytki Linux System Rescue (gentoo) albo z knoppixa 2.6.1 adriane. Zakładam, że program jest ok, bo chyba mało prawdopodobne aby nie działał na obu płytkach. Zastanawia mnie. że zarówno dysk zewnętrzny usb (2,5" sata 60GB) jak i wewnętrzny 20GB w laptopie są identyfikowane jako sda i sdb, może ten program woli hda? Czy robiliście zrzuty tym programem? Wiem, że innymi programami da się również zrobić zrzut partycji, ale partimage wybrałem, ze względu na czytelność interfejsu, a chciałbym przekonać do robienia obrazu partycji informatyczkę ze szkoły (w całej szkole instaluje system z płytek windowsa, i chyba dotąd nie wiedziała, że można inaczej ;-)

Offline

 

#2  2010-05-31 21:39:09

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Partimage - problem ze zrzutem partycji

Ty montowałeś partycję której kopię robiłes ?

Ja to robię tak na odmontowanej partycji/
Np

Kod:

partimage -z1 -o -d save /dev/hda6 /mnt/win_c1/arch.gz

Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#3  2010-05-31 21:48:06

  puchatek - Użytkownik

puchatek
Użytkownik
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2005-05-19

Re: Partimage - problem ze zrzutem partycji

Montowałem tylko partycję na której miał powstać zrzut obrazu, partycji źródłowej nie montowałem. Nie uruchamiałem też partimage z wiersza poleceń z opcjami a tylko samym poleceniem partimage. Wyskakiwał niebieski interfejs i dalej to już tylko tab i strzałki ;-) Spróbuję jak sugerujesz i zobaczę, czy coś to da.

Sprawdziłem, ale nic specjalnie to nie dało. Uruchomił się i zatrzymał w tym samym miejscu. Za to procesor się rozszalał, ale kontrolka dysku martwa. Po jakim czasie pojawia się u ciebie pasek postępu procesu? Może po prostu tak wolno działa (mam tylko 512 MB pamięci w laptopie).

Ostatnio edytowany przez puchatek (2010-05-31 22:29:36)

Offline

 

#4  2010-05-31 23:15:58

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Partimage - problem ze zrzutem partycji

Oj dawno nie robiłem nie pamiętam.

Ale pasek postępu od razu się nie pojawia tam jakieś procedury sprawdzania przechodzi.
Dopiero potem zaczyna robić kopię.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#5  2010-06-01 18:28:02

  puchatek - Użytkownik

puchatek
Użytkownik
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2005-05-19

Re: Partimage - problem ze zrzutem partycji

Wiedziałem, że to na pewno będzie jakaś głupota. I rzeczywiście, chodziło tylko o to, że aby zniknęło okienko "NTFS information" należało najpierw nacisnąć klawisz TAB który uaktywniał podświetlenie OK i dopiero Enter wygaszał okienko i rozpoczynał proces tworzenia obrazu. Wcześniej była seria "enterów" i to mnie zmyliło. Programik śmiga dosyć fajnie, porównywalnie z ghostem. Podstawowy problem rozwiązany. Dzięki ilin za odpowiedzi, chociaż nie trafiły w rozwiązanie to jednak zainspirowały mnie do prób. A może przy okazji tego wątku ktoś chciałby podzielić się innymi ciekawymi opcjami tego programu? Jak wyliczyć dokładnie ilość MiB aby np. zapełnić do pełna CD lub DVD?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)