Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-10-04 11:52:12

  zavader - Użytkownik

zavader
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-09-17

Kilka pytan odnosnie routingu i dzielenia lacza ?!

Witam!
Mam takie pytanko - mam serwer ktory ma rozdzielac lacze i regulowac ruch w sieci. I tearaz mam kilka pytanek:

* Czy moglby mi ktos podrzucic w miare czytelny i jasny opis HTB, ktory bylby zrozumialy? Moze byc in english - ale zeby byl konkretny i w miare uzyteczny ;)

* Z czego lepiej korzystac do forwardowania portow itp? iptables, czy 'firewall' ? Jestem ogolnie jescze cienki w te bajeczki - ale ucze sie i np. iptables podstawy mam opanowane - ale wiem, ze jest jeszcze systemowy firewall [znalazlem w plikach startowych cos takiego ] i sie zastanawiam, co lepiej konfigurowac ?

Pozdrawiam,
zavader


Debian 3.1: PIII 600 MHz // 256 RAM // 14 GB Seagate // Integrated video & audio // DVD-ROM // Surecom Switch
Slackware 10.1: Shuttle AK32A // Duron 1200 MHz // 512 MB Ram // GF 2 Ti 64MB // 80 GB Caviar // Codegen 300W

Offline

 

#2  2005-10-04 12:50:47

  Libo - Użytkownik

Libo
Użytkownik
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2004-10-25

Re: Kilka pytan odnosnie routingu i dzielenia lacza ?!

Hej,
skoro jestes początkujacy dam ci jedna fundamentalna radę ( którą na pewno podziela wiekszkośc szanownych forumowiczów)
"nauczy sie korzystac z wyszukiwarek",  i niech google stanie sie twoim najwiekszym przyjacielem.

nie zrozum mnie zle, tu nie chodzi o to że nie chce ( chcemy ) ci pomóc, ale opisy o jakie prosisz zostały juz tyle razy napisane ze znalezienie ich nie stanowi wieszego problemu ( chocby bardzo dobry art BiExi http://dug.net.pl/texty/htb.php )

co do 2 pytania, to wyjasnie ci tyle ze ipteables ( + opcje) jest jedynie poleceniem, a zestaw takich polecen tworzy firewall, polecam ci zapoznanie sie z http://iptables-tutorial.frozentux.net/iptables-tutorial.html , po tym wszystko stanie sie dla ciebie jasniejsze

Pozdrawiam


Nie ma nie idzie... jest nie umiem.

Offline

 

#3  2005-10-04 20:54:18

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Kilka pytan odnosnie routingu i dzielenia lacza ?!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)