Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-10-02 09:11:54

  zd82 - Użytkownik

zd82
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-07-14

Problem z bootloaderem (grub)

Mój problem polega na tym, że zainstalowałem nieszczęsnego windowsa i jak to już wcześniej bywało znikł grub. Do tej pory używałem płyty z woodiego bo nie mam stacji dysków jednak, gdy robie rescbf24 (główna partycja to reiserfs) to start systemu zatrzymuje się na startowaniu syslogd i nic dalej nie idzie, natomiast jak zrobie rescbf24 root=/dev/hda6 to wywala mi coś takiego:
No init found try passing init= option to kernel

Co mam zrobić z tym fantem?

Chce dostać się tylko do systemu dalej z zapodaniem grub-a sobie juz poradze. Jak już pisałem stacja dyskietek odpada bo się już jakiś czas temu zjarała :(.

Offline

 

#2  2005-10-02 10:29:08

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Problem z bootloaderem (grub)

Już było!!! Alo ok, jeszcze raz. Weź jakąkolwiek livecd, zabootuj. Potem podmountuj swoje /dev/hda6 do jakiegoś katalogu np. /mnt. I wtedy wydaj polecenie: chroot /mnt /bin/bash. Znajdziesz sie jakoby we własnym systemie na hda6. Teraz odpalasz konsole gruba poleceniem: grub. I tutaj dajesz dwie komendy:
root (hd0,5)      <- to bedzie to Twoje hda6
setup (hd0)       <- to nagrywa gruba do mbr
quit                  <- wyjscie z programu grub

Później exit, czyli wyjscie z srodowiska chroot. I reboot. Po reboocie masz gruba. Przed zrobieniem tego moze warto byłoby dodać ta winde do konfiguracji gruba, bo nie bedzie do wyboru w menu pewnie. 

No i koniec tematów o przywracaniu gruba :)

Offline

 

#3  2005-10-02 18:53:48

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Problem z bootloaderem (grub)

Dodam jeszcze, że warto przygotować sobie płytkę cdrom z grubem do bootowania systemów po takiej awarii. Poniżej podaję link do artykułu.
http://www.gnu.org/software/grub/manual/html_node/M … e-CD-ROM.html


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#4  2005-10-02 19:04:22

  zd82 - Użytkownik

zd82
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-07-14

Re: Problem z bootloaderem (grub)

Kamikaze jak już pisałem z grubem sobie radze chodziło mi tylko jak się do systemu wbić by go odpalić.
Dzięki zaraz sprawdze i podam wyniki.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)