Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-04-09 10:23:53

  sobol_rz1 - Użytkownik

sobol_rz1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-11

arp

Witam,
chciałem zapytać jak można ograniczyć ilość pakietów ARP w sieci lokalnej ?? ;]

Offline

 

#2  2010-04-09 17:15:41

  MrWarum - Członek DUG

MrWarum
Członek DUG
Zarejestrowany: 2010-03-06
Serwis

Re: arp

Możesz dodać statyczne wpisy w arp table na każdym komputerze w sieci lokalnej i nie będziesz miał żadnych pakietów arp krążących po lanie ;)


Wir müssen wissen
Wir werden wissen

Offline

 

#3  2010-04-09 17:26:46

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: arp

Jako tako arp sam w sobie nie jest szkodliwy jeśli prepełnia Ci się tablica arp na serwerze/routerze to tu masz rozwiązanie
http://dug.net.pl/tekst/102/neighbour_table_overflow
+ dodatkowo dla znanych komputerów w sieci stosuj statyczne wpisy do tablic arp oczywiscie na serwerze

Jedynie jeśli chodzi o zagroszenia to arpspoofing ale to za bardzo sie przed tym nie uchronisz :P

Offline

 

#4  2010-04-10 01:32:25

  sobol_rz1 - Użytkownik

sobol_rz1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-11

Re: arp

nie oszukujmy się jak dla mnie wystarczą skrypty baroo ... jeśli chodzi o arpa to czasami mam problemy z "widzeniem się" hostów które są połączone bridgem(AP), za to most vpn działą bez zarzutów(jeszcze inna lokalizacja) - wszystko jedna podsieć;]

póki co próbuję rozgryść proxy_arp .... nie mam pojęcia co tak na prawde to cudo robi ... :)

Offline

 

#5  2010-04-10 07:11:09

  ZiomekPL - Członek DUG

ZiomekPL
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-12-18

Re: arp

sobol_rz1 napisał(-a):

nie oszukujmy się jak dla mnie wystarczą skrypty baroo ... jeśli chodzi o arpa to czasami mam problemy z "widzeniem się" hostów które są połączone bridgem(AP), za to most vpn działą bez zarzutów(jeszcze inna lokalizacja) - wszystko jedna podsieć;]

póki co próbuję rozgryść proxy_arp .... nie mam pojęcia co tak na prawde to cudo robi ... :)

u skrócie umożliwia używania zewnętrznego ip po 2 stronie serwera/routera


Gentoo! user

Offline

 

#6  2010-04-10 13:14:08

  bzyk - Użytkownik

bzyk
Użytkownik
Skąd: Pszczyna
Zarejestrowany: 2009-03-20
Serwis

Re: arp

sobol_rz1 napisał(-a):

póki co próbuję rozgryść proxy_arp .... nie mam pojęcia co tak na prawde to cudo robi ... :)

W skrócie; przerzuca pakiety arp pomiędzy różnymi sieciami IP :) Co pozwala na komunikowanie się w sieci na poziomie L2 modelu OSI (choć to dyskusyjne, bo niektórzy uważają że arp to L3).


Artur 'bzyk' Frydel
In /dev/null no one can hear your scream.

Offline

 

#7  2010-04-10 14:06:13

  sobol_rz1 - Użytkownik

sobol_rz1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-11

Re: arp

ziomekpl i bzyk - zastała jasność w ten ciemny dzień
dzięki!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)