Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-09-20 20:44:17

  Conio - Użytkownik

Conio
Użytkownik
Skąd: Gorlice suckz!
Zarejestrowany: 2005-09-20

Podzial transferu

No siema :)
Za 2 tygodnie zaczynam studia w krakowie i tak dalej ...
Na hacjendzie, jest internet, przez kabel z jakiejs tam firmy. Bede mieszkal razem z kumplem, i napewno trzeba bedzie podzielic transfer na polowe, zebysmy mogli spokojnie korzystac z kazy i roznych zabawek.
Pytanie: Ile moze kosztowac router z funkcja podzialu transferu? Moze lepiej postawic serwerek, bo znam sie na debianie troszke,  i generalnie temat mnie interesuje,  no i taniej duzo bedzie. Jaka konfiguracje polecacie?
pozdr. C

Offline

 

#2  2005-09-20 20:55:23

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Podzial transferu

Po co wywalać na prąd ktory ciagnie serwer,mimo iz mam 0-we doswiadczenbie ja bym zapodal huba czy switcha (chyab ze jest jeszce cos prostszego)i bym sie z kumplem dogadał aby nie przesadzal z kaza albo se ograniczenie pyknal w kazie.


Pozdrawiam

Offline

 

#3  2005-09-20 22:11:52

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Podzial transferu

jakies 200 zł kosztuje routerek z QoS'em

Offline

 

#4  2005-09-21 11:21:45

  Prezu - Moderator

Prezu
Moderator
Skąd: Vancouver, BC
Zarejestrowany: 2005-06-02

Re: Podzial transferu

W tym przypadku stanowczo przydał by się ipp2p. ;) W routerku raczej nie zmontujesz.

Offline

 

#5  2005-09-21 20:18:35

  Conio - Użytkownik

Conio
Użytkownik
Skąd: Gorlice suckz!
Zarejestrowany: 2005-09-20

Re: Podzial transferu

No tak, wszystko sie zobaczy na miejscu, router to napewno fajna i wygodna sprawa, ale 200pln to nie sa dla mnie male pieniazki, ale raz na 5 lat to sie moze jakos zkombinuje :). A serwerek i tak sobie jakis postawie i bede tam instalowal przerozne fajne rzeczy.
pozdr. C

Offline

 

#6  2005-09-24 13:09:00

  Conio - Użytkownik

Conio
Użytkownik
Skąd: Gorlice suckz!
Zarejestrowany: 2005-09-20

Re: Podzial transferu

No final akcji jest taki, ze kupujemy najtanszy router, i panom z firmy podamy MAC adres routerka, do swojego pokoju przeciagne kabel, i bedziemy uwazac i dogadywac sie odnoscie p2p. Transfery sa podobno na calkiem przyzwoitym poziomie, wiec bedzie ok. Mam pytanko:
Czy jezeli bez wiedzy firmy, rozdzielimy sobie z kumplem net to moga nas spotkac jakies nieprzyjemnosci???
C.

Offline

 

#7  2005-09-24 15:57:28

  rogos - Moderator

rogos
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-12

Re: Podzial transferu

Wszystko zalezy od umowy jaka zawierasz z ISP.


http://img88.imageshack.us/img88/1856/imageslg0.png

Offline

 

#8  2005-09-25 01:06:19

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Podzial transferu

...i od tego, jakie zabezpieczenia panowie zrobili na swoim routerku, z którego ciągniesz net. mogą cię upierdalać po ttl, filtrować po mac i pewnie jeszcze w jakiś inny sposób. jak dzieliłem ostatnio sieć u kobiety to złapałem takiego wkurwa, że już mi ręce opadły i zapodałem proxy. czyli stary grat do szafy ze squidem na pokładzie i jazda


linux regd. user #248790

Offline

 

#9  2005-09-25 13:08:46

  Prezu - Moderator

Prezu
Moderator
Skąd: Vancouver, BC
Zarejestrowany: 2005-06-02

Re: Podzial transferu

Skąd inąd proxy w takiej sytuacji to dobry pomysł bo ISP często jeszcze User-Agent przeglądarki filtrują, a jak wiadomo standardowo często są tam informacje o używanym systemie. Spotkałem się z tym raz, chociaż uważam że to lekka przesada. :/ A wystarvzy skonfigurować proxy by przepisywał user-agent po swojemu. :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)