Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-01-13 10:47:13

  Paciocha - Użytkownik

Paciocha
Użytkownik
Skąd: z ulicy Ogrodowej
Zarejestrowany: 2004-05-08

dyski, ntfs, porządek, ustawienia

....czyli wszystko co wam przychodzi na myśl czytanie tematu.

1. Sprzęt - kilka dysków zewnętrznych na USB z ntfs
2. Żonglerka nimi niemiłosierna
3. Gubione / nieczytelne pliki katalogi (związane z kodowaniem się domyślam)
4. systemy - linux i win (xp, vista)
5. problem - co gdzie jak, dlaczego, żeby to w końcu przyjęło życzliwy do pracy stan rzeczy.


Teraz tak spróbuję słowny opis. W gniazdku chwilowego przebywania sytuacja wymiany danych ma się jeszcze bardziej zawile niż w akademiku. Przelatuje mi przez ręce z 5 dysków USB, i czasem trafi się jeszcze jakiś tak na raz. Mój kochany system operacyjny po wpięciu czegoś takiego nawet wykrywa, ale z błędami - chodzi o czytanie polskich czcionek i  zapis z nimi. I teraz jak to z tym czytaniem jest: jak system wykrył i dałem tylko "OK" to nie widzę nic co ma polskie znaki, nie mogę zapisać polskich znaków (błąd uprawnień do zapisu).  Jak zamontuję z palca czyta i mogę zapisywać. Ale wtedy pod windą jedynie widzi pliki katalogi, ale są błędy odczytu - do katalogu nie wejdę, nie skopiuję go (polskie znaki widzi poprawnie a nie krzaki), z plikami to samo i nie mogę ich otworzyć. Te działające  katalogi tylko pod linuxem po montowaniu z palca i nagrane na cd są czytane wszędzie bez problemu.
Niebardzo wiem co z tym fantem zrobić. Dajcie jakieś pomysły proszę :)


No i nic nie zadekowaliśmy
Asus EeePC 1000H
analfabetyzm wsteczny
"Strzępy zbłąkanych wspomnień scementowanych śmiercią" - OMamo

Offline

 

#2  2010-01-13 10:53:18

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: dyski, ntfs, porządek, ustawienia

Taki lajf. Złe uprawnienia - nadawać uprawnienia. Złe kodowanie - zmieniać kodowanie. Ewentualnie używać tego samego systemu plików, albo dzwoń do Billa żeby zmienił kodowanie w windowsach na UTF-8. Chyba, że samemu można to zrobić. Nie wiem, nie używam badziewia.

Offline

 

#3  2010-01-13 18:48:49

  Paciocha - Użytkownik

Paciocha
Użytkownik
Skąd: z ulicy Ogrodowej
Zarejestrowany: 2004-05-08

Re: dyski, ntfs, porządek, ustawienia

czyli tego nie przeskoczy? a można jakoś z palca na tyle łopatologicznie zamontować taki dysk żeby wingozy wiedziały jak to zjeść?


No i nic nie zadekowaliśmy
Asus EeePC 1000H
analfabetyzm wsteczny
"Strzępy zbłąkanych wspomnień scementowanych śmiercią" - OMamo

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)