Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2009-11-25 19:58:15

  grom120 - Użytkownik

grom120
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-09-30

Re: Własny serwer WWW(up 256kb/s) + zewnętrzny FTP

ok , niedługo dostane kompa to sie pobawie :) thx za wyjasnienie

edit: mam jeszcze 1 pytanie lamerskie troche , czy porty dobrze znane od 0 do 1023 są standardowo odblokowane na routerze ? inaczej chyba nie moglibysmy korzystac z poczty,otwierac stron www itd. prosze o wyrozumiałosc :P

kolejny edit : w swoim routerze w zakładce firewall zauwazyłem 2 opcje : outbound services i inbound services , zrobiłem mały test , zablokowałem port 80 na inbound services , hmm strony działają , zablokowałem ten sam port na outbond services i strony nie wchodzą, to znaczy ze outbond blokuje ruch do mnie ? czyli jak chciałbym postawic serwer itp. to musze odblokowywac port na inbound services ? robiłem jak dotąd na outbond i ftp nie działał ,musiałem wchodzic w DMZ. Moze mi ktos to wyjasnic ?

Ostatnio edytowany przez grom120 (2009-11-25 20:59:15)

Offline

 

#27  2009-11-25 22:28:41

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Własny serwer WWW(up 256kb/s) + zewnętrzny FTP

grom120 napisał(-a):

kolejny edit : w swoim routerze w zakładce firewall zauwazyłem 2 opcje : outbound services i inbound services , zrobiłem mały test , zablokowałem port 80 na inbound services , hmm strony działają , zablokowałem ten sam port na outbond services i strony nie wchodzą, to znaczy ze outbond blokuje ruch do mnie ? czyli jak chciałbym postawic serwer itp. to musze odblokowywac port na inbound services ? robiłem jak dotąd na outbond i ftp nie działał ,musiałem wchodzic w DMZ. Moze mi ktos to wyjasnic ?

outbound blokuje ruch wychodzący(od Ciebie),
inbound przychodzący(z sieci).


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#28  2009-11-25 22:41:25

  grom120 - Użytkownik

grom120
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-09-30

Re: Własny serwer WWW(up 256kb/s) + zewnętrzny FTP

na początku tez tak myslałem no ale skoro zablokowany port 80 outbound service uniemozliwia mi przeglądanie internetu to znaczy ze blokuje ruch przychodzący, gdy zablokowałem ten sam port w inbound service to mogłem przeglądac strony www.

Offline

 

#29  2009-11-25 22:45:00

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Własny serwer WWW(up 256kb/s) + zewnętrzny FTP

grom120 napisał(-a):

na początku tez tak myslałem no ale skoro zablokowany port 80 outbound service uniemozliwia mi przeglądanie internetu to znaczy ze blokuje ruch przychodzący, gdy zablokowałem ten sam port w inbound service to mogłem przeglądac strony www.

odrobina znajomości angielskiego :P Zablokowanie outbound 80 powoduje że router nie wypuci od Ciebie zadnego połączenia na porcie 80, ale wystarczy że odpalisz jakaś stronkę która smiga na niestandardowym porcie (dla testów; http://valhalla.homelinux.net:2048) i się otworzy. Outbound to są zawsze połączenia wychodzące z Twojej maszyny a inbound przychodzace - czyli jak ktoś ze świata chce się dostać na twojego kompa. zablokuj w inboud 80 i spróbuj odpalić swoją stronkę z drugiego kompa ;]


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#30  2009-11-25 22:49:13

  grom120 - Użytkownik

grom120
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-09-30

Re: Własny serwer WWW(up 256kb/s) + zewnętrzny FTP

ok , nie byłem pewien tego , dzieki :) , czyli jak chce załozyc gre ,serwer to musze odblokowac port na inbound service .

Offline

 

#31  2009-12-28 09:02:19

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Własny serwer WWW(up 256kb/s) + zewnętrzny FTP

Na serwer www może być Apache, może być też (dużo szybszy)  nginx - http://pl.wikipedia.org/wiki/Nginx
Upload 256k - bardzo mało - ale można poprawić wydajność takiego łącza przez moduły Gzip/Deflate - które znacząco zmniejszają objętość większości wysyłanych danych kosztem obciążenia procka - pakują dane przed wysłaniem.

Praktycznie wszystkie przeglądarki internetowe  akceptują Gzip/Deflate.

Proxy na tym serwerze - do obsługi serwera www - raczej psu na budę, co za różnica, - czy Squid wyśle dane łączem 256k szybciej niż np. Apache tym samym łączem?

Pingi do serwera? - jeśli router może przekierować ruch icmp do serwera - to problemu nie widzę, trzeba zobaczyć w routerze.

To by było na tyle.

Pozdrawiam
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#32  2009-12-28 15:49:06

  grom120 - Użytkownik

grom120
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-09-30

Re: Własny serwer WWW(up 256kb/s) + zewnętrzny FTP

fajnie że odświeżyłeś temat :P , narazie chce postawić router na linuksie ,  i tu rodzi sie pytanie , czy jesli postawie na linuksie router (NAT iptables + dhcp) do tego stary router jako Access Point to czy moge na takim kompie postawic serwer (samba jest ,do tego apache i cos jeszcze ...) jak wyglądało by przekierowanie portów ? klienci łaczyli by sie do serwera za pomocą jego ip zew. ? nigdy nie próbowałem w praktyce a chce wiedziec czy takie cos wypali

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)