Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-12-14 00:03:37

  peadyr - Użytkownik

peadyr
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Zarejestrowany: 2008-05-26

Kto używa FVWM-Crystal?

Cześć. Kto z forumowiczów używa FVWMa-Crystala?
Niedawno przesiadłem się na FVWMa-Crystala i powoli dostosowuje go swoich upodobań. Może znajdzie się ktoś na forum z kim możnaby porozmawiać o konfiguracji tego zajebiaszczego już w zasadzie środowiska graficznego ...

Offline

 

#2  2009-12-17 08:35:38

  peadyr - Użytkownik

peadyr
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Zarejestrowany: 2008-05-26

Re: Kto używa FVWM-Crystal?

Czyżby nikt ...?

Offline

 

#3  2009-12-18 09:56:41

  jerryS - Użytkownik

jerryS
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2007-05-12

Re: Kto używa FVWM-Crystal?

Nie wiesz, że na Debianie używa się fluxboksa, a na Archu openboxa? ;)

Offline

 

#4  2009-12-18 12:25:52

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Kto używa FVWM-Crystal?

Ja chyba zainstalowałem na chwilę, z ciekawości ale nawet nie pamiętam żadnych emocji z nim związanych ("super" albo "do d.py").... chyba był szary, smutny i nieciekawy (w domyślnej szacie graficznej)....

Ostatnio edytowany przez ippo76 (2009-12-18 12:50:52)


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#5  2009-12-20 11:55:00

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: Kto używa FVWM-Crystal?

Ja używałem chyba z 3 lata czystego Fvwm i musze powiedzieć, że jeśli masz dużo czasu i lubisz grzebać w plikach konfiguracyjnych to możesz zrobić z tego naprawde niezłe cacko :) Najbardziej przypadły mi do gustu dynamiczne menu (np wyświetla sesje screena, pokazuje jakie usługi są załączone) - można zakodować je w jakim języku się chce. Niestety obecnie Fvwm nie jest już chyba rozwijany (nawet nie działa oficjalne forum), jednak i tak jego możliwości są przeogromne.  Jak chcesz, obczaj mojego configa, mam link w podpisie.

Offline

 

#6  2009-12-20 22:18:47

  peadyr - Użytkownik

peadyr
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Zarejestrowany: 2008-05-26

Re: Kto używa FVWM-Crystal?

Dzięki Treadstone - jako że wiele czasu nie mogę mu poswięcić, to powoli z czasem go poznaję i póki co edytuję elementy gotowej konfiguracji fvwm-crystala - z przeglądarki folderów koniecznie skorzystam.
Rozwijany jeszcze raczej jest tyle, że powoli dość, w każdym razie na fvwm.org coś dzieje - są nowe wersje beta, nawet niektóre linki z przewodnikamni są jeszcze aktywne.

ippo76 - sam fvwm to z pewnością szarość i pustość, na początek czyni go używalnym do pracy nakładka fvwm-crystal lub chociażby oficjalne dodatki themes i themes-extra.

jerryS - szczerze mówiąc to  mało mnie interesuje czego się "używa", wiem jedynie że domyślne środowisko debiana to GNOME, miałem nawet zamiar zainstalować fluxboxa (jest trochę szumu o nim na tym forum, ma swoje forum więc i pewnie jakieś przewodniki po polsku) i popróbować go z jakimiś gotowymi configami, tyle że jakoś się nie złożyło jeszcze - ot czasu mało a fvwm-crystal działa elegancko.

Offline

 

#7  2010-01-04 21:27:54

  pyton - Użytkownik

pyton
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-20

Re: Kto używa FVWM-Crystal?

Treadstone napisał(-a):

Jak chcesz, obczaj mojego configa, mam link w podpisie.

Hej, przejrzalem screenshoty na twoim blogu i naprawde podoba mi sie ten WM. Czy moglbym prosic o reupload obydwu wersji (0.1 - nie znaleziona na 2shared, 0.2 - forum nie dziala :P)

Pozdrawiam

Offline

 

#8  2010-02-28 23:38:27

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: Kto używa FVWM-Crystal?

pyton napisał(-a):

Treadstone napisał(-a):

Jak chcesz, obczaj mojego configa, mam link w podpisie.

Hej, przejrzalem screenshoty na twoim blogu i naprawde podoba mi sie ten WM. Czy moglbym prosic o reupload obydwu wersji (0.1 - nie znaleziona na 2shared, 0.2 - forum nie dziala :P)

Pozdrawiam

Przepraszam że nie odpisałem, często nie śledze na bieżąco forum.. Tu masz linka do wersji 0.1: http://w948.wrzuta.pl/plik/9Aj3Cp50HGk/treadstonewm-0.1.tar, tą drugą postaram się poszukać na kompie i dam Ci znać. Sorry za odkopywanie tematu:)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)