Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-11-30 18:17:27

  HAL9000 - Użytkownik

HAL9000
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-22

Freebsd 6 vs 8

Witam.
Witam,
Robię drobne zakupy w sklepie helion.pl i jeżeli dorzucę do koszyka książkę z kilkanaście złotych to ze złotego koszyka (czyli gratis) będę mógł wybrać tą książkę http://helion.pl/ksiazki/fre6ke.htm
I tutaj moje pytanie czy warto?
Konkretnie czy pomiędzy wersją 6 a bieżącą nastapiły jakieś drastyczne zmiany, które w jakis sposób obniżają przydatność tej książki bo chyba oczywistym jest, że ewentualnie zainstaluję aktualną wersję.
Druga i najważniejsza sprawa czy są tam opisane typowe zagadnienia poświęcone freebsd, gdyż pobieżnie przejrzałem spis treści i wygląda to tak jakby fbsd był takim bliźniakiem linuksa o odrobinie innym charakterze. Rzucił mi się w oczy jeden z podrozdziałów "jak odtworzyć muzykę w xmms" ;) ale czy jest tam opisane np. jak skonfigurować karę dźwiękową? menadżer pakietów? lokalizacja i składnia podstawowych plików konfiguracyjnych i tego typu sprawy? Mówiąc najprościej czy ta książka dam mi ogólny (byle niezbyt ogólny) obraz jak ten system działa?


For some reason I'm thinking I'm still 25 but I act like I'm 12.

Offline

 

#2  2009-12-01 08:24:17

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Freebsd 6 vs 8

Ta ksiazka to gniot. Jak wroce do domu to podam Ci tytul ksiazki do FreeBSD7 tyle ze po angielsku ale rewelacyjnie opisujacej system.
Moim zdaniem nie warto jej kupowac.

Offline

 

#3  2009-12-01 10:41:00

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Freebsd 6 vs 8

Absolute FreeBSD, 2nd Edition

hxxp://rapidshare.com/files/145910851/No.Starch.Press.Absolute.FreeBSD.The.Complete.Guide.to.FreeBSD.2nd.Edition.Nov.2007.eBook-BBL.pdf

Offline

 

#4  2009-12-01 11:04:28

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: Freebsd 6 vs 8

Ja kupiłem tą jest Ok do czytańia ale nic nie zastąpi google
http://helion.pl/ksiazki/freeb2.htm dobra do czytańia i nie wieje nudą ocena na 10 = 8


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#5  2009-12-01 15:33:54

  HAL9000 - Użytkownik

HAL9000
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-22

Re: Freebsd 6 vs 8

debianus_userus napisał(-a):

Ta ksiazka to gniot. Jak wroce do domu to podam Ci tytul ksiazki do FreeBSD7 tyle ze po angielsku ale rewelacyjnie opisujacej system.
Moim zdaniem nie warto jej kupowac.

Dzięki za wskazówki i ostrzeżenie i nie chodzi tu o te kilkanaście pln ale o stracony czas. Język angielski nie stanowi problemu a jezeli treść bedzie zadowalajaca i rzeczywiście dotrwam do końca to wowczas kupię edycję pl wspomnianą powyżej w końcu nie chcemy aby ktoś został poszkodowany.

Ryszard napisał(-a):

Ja kupiłem tą jest Ok do czytańia ale nic nie zastąpi google

Oczywiście, ze żadna książka nawet najobszerniejsza nie opisze systemu, ktory ma ile linii kodu? Na początek po prostu szukam czegoś co da mi ogólny obraz od czego zacząć bo rozwiązywanie nawet najprostszych problemów przy pomocy google potrafi być czasami dość czasochłonne.

W szkole średniej nauczycielka matematyki przytoczyła taką oto historię innej nauczycielki matematyki.
Uczyła ona dzieci o trójkącie wypisywała funkcje trygonometryczne, sin, cos, tg, ctg twierdzenia sinusów i cosinusów ale nigdy nie narysowała dzieciom trójkąta i dzieci zupełnie jej nie zrozumiały. Tak jest też w tym przypadku ja najpierw chcę zobaczyć jak wygląda ten trójkąt. ;)

Ostatnio edytowany przez HAL9000 (2009-12-01 15:36:26)


For some reason I'm thinking I'm still 25 but I act like I'm 12.

Offline

 

#6  2009-12-01 15:45:49

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Freebsd 6 vs 8

Ja myślę, że mnie by się jakaś dobra książka o tej tematyce przydała. Rozwiązywanie poszczególnych problemów poprzez google czy forum jest może i szybsze, ale powoduje to ogromne dziury w wiedzy. Wiem jak to jest u mnie - potrafię zrobić rzeczy trudniejsze, a najprostszych niekiedy nie i na odwrót. Potrzebna jest taka "baza" na bazie której można rozwijać "nadbudowę". Już wiele razy się spotkałem z takim stwierdzeniem różnych ludzi mających jakieś pojęcie np.  o sieciach, że polskie książki są do bani, tzn. te które w Polsce wychodzą, jeśli nie one same w sobie, to ich tłumaczenia. Niestety słownictwo zawarte w orginałach jest dla mnie zbyt fachowe, a tu nie można sobie pozwolić na niedorozumienie czegoś.
Ale o tą książkę może i poproszę Mikołaja, bo zaczynam myśleć nad usystematyzowanym samokształceniem się na temat freeBSD, żeby mieć jakieś pojęcia o linuksowych routerach i innych usługach...


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#7  2009-12-03 14:58:58

  bryn1u - Użytkownik

bryn1u
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-17

Re: Freebsd 6 vs 8

Przeciez juz w 7.X sa duzo wieksze roznice niz w 6.0 a juz nie wspomne o 8.0

Ja postawilem www na darmowym cms'ie moze ci zainteresowac pozbierane sa tam materialy o free, open i netBSD.
Sa tam ebooki do sciagniecia w golwnej mierze freebsd i rozne arytkuly.

http://unix-ebooki.neth.pl/

Ostatnio edytowany przez bryn1u (2009-12-03 15:01:49)


E-Booki: FreeBSD, OpenBSD, Linux, Hacking, PHP, Catia, Perl_CGI, Mysql ...
http://unix-ebooki.neth.pl/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)