Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-09-16 13:11:32

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

instalacja Debiana 31r0a i problem ze sprzętem

Witam jestem nowy tu na forum, wczoraj skończyłem ściąganie Debiana 31r0a krążki wypaliłem i chciałem przystąpić do instalacji w momencie gdy instalator montował mój cdrom LG-GCE-8481B z firmwarem LG-GCE-8520B wyskoczył błąd o braku modułów do zainstalowania.
Nie wiem co mam dalej zrobić bo okazało się że jak narazie wszystkie płytki które wypaliłem są po prostu nieprzydatne.
Bardzo prosiłbym was o pomoc ponieważ zależy mi na Debianie jako używanej przezemnie distro.
Na koniec podam tylko dane odnośnie mojej płyty głównej:
Asrock P4I45E R3.0
Socket 478

EDIT:
Wyżej wymienione nagrywarki oryginalnie niczym w środku się nie różnią więć nie jest to raczej wina oprogramowania.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#2  2005-09-16 15:38:40

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: instalacja Debiana 31r0a i problem ze sprzętem

Może sie jeszcze o pare rzeczy spytam czy podczas instalacji expert podczas wybierania modułów moge zostawić zaznaczone wszystkie moduły czy to nie powoduje jakiegoś konfliktu.

No i drugie pytanie ma związek z wypalonymi przezemnie płytkami.
podczas wypalania obrazów nie zmieniałem żadnych opcji, czyli płytki wypaliło mi w trybie TAO bez zamykania ich... czy to może być powodem moich problemów?

I ostatnie jakie moduły są mi potrzebne do obsługi mojej płyty głównej i napędów CD/HDD.

Za pomoc z góry dziękuje.
Pozdrawiam


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#3  2005-09-16 16:09:18

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: instalacja Debiana 31r0a i problem ze sprzętem


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#4  2005-09-16 17:05:25

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: instalacja Debiana 31r0a i problem ze sprzętem

niestety tak... moge tylko dodać że mam problemy z DMA nieważne w jakim systemie czy to linux czy WXP choć napęd teoretycznie posiada jego obsługe.
W pewnym momencie instalacji debiana podczas montowania CD jak juz wczesniej pisałem wyskakuje mi komunikat nie mozna załadowac modułów na liście są wszystkie moduły które wcześniej zostały wybrane.
z MDK 10 miałem też problem z napędem z tym że tam wogule nie mogłem zabootowac płyty. Instalacja się kończy na 7 oknie wymienionej przez ciebie instrukcji.
Jeszcze dla odmiany moge powiedzieć że podczas instalacji Aurox-a wersja obojętna żadnych problemów nie miałem.

Na próbe chciałem także sprawdzic czy debian zainstaluje się podczas normalnej instalacji "linux" "[enter]" efekt był ten sam.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#5  2005-09-16 17:10:52

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: instalacja Debiana 31r0a i problem ze sprzętem

sprubujdac parametr przy botowaniu instalatora

linux26 nodma

Offline

 

#6  2005-09-16 17:48:55

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: instalacja Debiana 31r0a i problem ze sprzętem

Niestety to też nie pomaga tym razem spisałem komunikat jaki się pojawia:

Niektóre moduły jądra linux wymagane przez Twój sprzęt nie są jeszcze dostępne. Kontynuowanie instalacji moze sprawić, że moduły będą dostępne później.


Brakujące moduły oraz urządzenia ichwymagające to: agpgart(Intel Corporation 82845 845(Brookdale)Chipset AGP Bridge), i810-teo(Intel Corporation 82801DB(ICH4) LPC Bridge), 8139too(Realtek Semiconductor Co.,Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+),ide-mod(Linux IDE driver), ide-probe-mod (Linux IDE probe driver), ide-detect(Linux IDE detection), ide-floppy (Linux IDE floppy)

EDIT:
Gdy dam "dalej" wyskakuje mi komunikat że nie możliwe było zamontowane napedu oraz pytanie czy ponowić próbe zamontowania.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#7  2005-09-16 19:49:54

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: instalacja Debiana 31r0a i problem ze sprzętem

Oki problem już rozwiązany powodem dlaczego napęd nie chciał się montowac był wciśnięty do środka pin teraz mam inny problem ale o tym moze narazie nie będe pisać.

Wielkie dzieki za podpowiedzi.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)