Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-10-21 12:18:48

  tripoli1 - Użytkownik

tripoli1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-12

drukarka dla sieci pod linuksem

Witajcie

Mam sieć na sambie, kompy na Xp-kach i ubuntu. Pytanie jak zabrać się za wyszukiwanie drukarki, która będzie bezproblemowo działała pod sambą i linuksem. Na co zwrócic uwagę itd.

dzięki

Offline

 

#2  2009-10-21 12:50:33

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: drukarka dla sieci pod linuksem

Spójrz na bazę drukarek zamieszoną na www.openprinting.org, możesz też przejżeć forum duga, przewineło się tu trochę tematów. Może nie są one wyczerpujące, gdyż oferty w sklepach zmieniają się jak rękawiczki, ale zawsze czegoś można się dowiedzieć. Osobiscie zdecydowałem sie na kupno dopiero po tym jak sprzedawca sklepu który jest dealerem Brothera wyjaśnił dokładnie wszelkie moje obawy konsultując się ze swoim opiekunem w firmie Brother.

Mam wrażenie, iż w ten sposób najlepiej jest potwierdzić działanie sprzętu pod linuksem. Klienci indywidualni nie są traktowani aż tak poważnie.

PS. Powiedziałbyś jakiego typu urządzenie chcesz kupić i w jakich granicach cenowych.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#3  2009-10-21 13:06:53

  tripoli1 - Użytkownik

tripoli1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-12

Re: drukarka dla sieci pod linuksem

terefere napisał(-a):

Powiedziałbyś jakiego typu urządzenie chcesz kupić i w jakich granicach cenowych.

Najlepiej drukarka sieciowa:) Koszt około 1-1,5 tys zł.

Dzięki

Offline

 

#4  2009-10-21 13:51:37

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: drukarka dla sieci pod linuksem

Ja zdecydowałem sie na coś takiego:
http://www.brother.pl/g3.cfm/s_page/73190/s_level/3 … t/MFC7840WYJ1
Jest to kombajn kopiarka/drukarka/skaner w jednym. Nie wiem czy chodzi ci o urządzenie tylko do drukowania, czy o coś takiego i czy zależy ci na kolorze. Wymienione przezemnie urzadzenie drukuje na czarno-biało, jeżeli chodzi o instalacje to jest ona bardzo prosta. Instalacja wymaga małych zmian w jednym pliku tuż po instalacji paczek deb, sposób instalacji jest opisany na stronie supportu brothera.

Co do wad to ponoć nie jest to najlepszy wybór jeśli chodzi o ekonomie druku i możliwości skanowania, lecz jak na moje potrzeby starcza, jak wygląda współpraca z sambą nie mam pojęcia. Drukarkę mam podłączoną prosto do routera ze statycznym dhcp.

Zarówno drukowanie jak i skanowanie (do pliku równierz... choć parę dni temu coś pomieszałem i aktualnie tej funkcjonalności nie mam w wypadku debiana)jest możliwe i z XP i z Debiana.

EDIT: Modele z końcówką W i CW to identyczne urzadzenia (błąd dystrybutora)

Ostatnio edytowany przez terefere (2009-10-21 13:57:37)


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)