Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-09-13 12:09:48

  Usnar - Członek DUG

Usnar
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-02-14

iptables ciekawe spostrzerzenie

Witam.

Ten temat jest odnosnie moich bojow z windowsem 2003. W koncu udalo mi sie zrobic przekierowanie, zeby dzialalo. Problem jest taki ze jezeli mamy dwie bramki w sieci i na ktorejs zrobimy przekierowanie portu to nalezy zwrocic uwage zeby domyslna brama miala adres bramki z ktorej jest przekierowywany port. Inaczej nie bedzie dzialac. W kazdym razie dotyczy to wlasnie Windowsow. Nie wiem jak jest z linuxem, jak srawdze to dam znac.

Rozwiazaniem bylo zmiana adresu domyslnej bramki z 192.168.1.1 na 192.168.1.2, ktory ma druga bramka, czyli ta z ktorej robilem przekierowanie. Teraz dziala.

A teraz mam pytanie za lizaka :) co zrobic zeby to obejsc, tzn. zeby na komputerze, do ktorego robie przekierowanie, domyslna bramka miala inny adres niz komputer, z ktorego robie przekierowanie i zeby pakiety wracaly spowrotem tą sama droga co do niego dotarly.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)