Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-09-22 02:29:41

  Jusko - Użytkownik

Jusko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09

GNOME - przezroczystość rozwijanych menu z górnej belki - jak ustawić.

Witam.

Pamiętam, że dawniej w KDE 3.5.x istniała opcja w systemie, pozwalająca ustalać stopień przezroczystości menu "K". Chciałbym zastosować takie coś w GNOME. Środowisko to przy odpowiedniej tapecie i motywie nie ma aż tak widocznych cukierkowych kolorów, a wygląda jeszcze ładniej po ustawieniu prześwitu dla dolnej i górnej beli (baru lub panelu - jak wolicie). Problem w tym, że wizję tę psuje trochę brak prześwitu w rozwijanych menu górnej belki. Zastanawiam się, czy da ustawić się dla nich prześwit na modłę KDE. Konkretnie chodzi mi o to:

http://img225.imageshack.us/img225/1083/200909220219131024x768s.th.png

Jak sami widzicie, gdyby rozwijane menu również było przezroczyste, efekt byłby znacznie lepszy. Nie wiem jednak, czy da się to osiągnąć. Z góry uprzedzam, że nie używam i nie lubię zabawek typu Compiz. Jeśli byłby konieczny, no to trudno - sterowniki RadeonHd i tak nie są wydajne 3D, więc w takowe gry nie gram, więc chyba nie mam co się martwić o mniejszą wydajność 3D, ponieważ aktywny jest Compiz. Mam jednak nadzieję, że obejdzie się bez tych kolorowych/bezużytecznych zabawek jak on.

Offline

 

#2  2009-09-22 10:45:28

  parrotlarch - Członek DUG

parrotlarch
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2007-06-08

Re: GNOME - przezroczystość rozwijanych menu z górnej belki - jak ustawić.

raczej niezbędny ci jest compiz...a tam już w menedżerze ustawień wyklikasz ładnie.


Linux Registered user 437054

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)