Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-09-10 16:33:57

  harlequin - Użytkownik

harlequin
Użytkownik
Skąd: dolnośląskie
Zarejestrowany: 2006-03-06

CMS

Zastanawiam się nad jakimś CMS-em (Postawić miniportal i zbiór blogów). Ostatnio szturmem wkroczyła Joomla! Z zalet zauważyłem dużo materiałów dostępnych po polsku na jej temat. Z wymienianych wad powtarza się, ze jest powolna i obciąża serwer.
Znalazłem kilka interesujących gotowców do Xoops'a - tu z kolei niespecjalnie wiele w zrozumiałym języku można znaleźć.

Poza tym lubię się pobawić stronami, więc nieskomplikowane tagowanie CMSa też miałoby znaczenie, aby własne szablony wprowadzić.

Dzielcie się, proszę, swoimi opiniami o CMSach (nie koniecznie tylko o Joomli! i Xoops-ie ) :)


[/url]

Offline

 

#2  2009-09-10 17:43:39

  giegiel - Członek DUG

giegiel
Członek DUG
Skąd: Chrzypsko Wielkie/Poznań
Zarejestrowany: 2006-04-15

Re: CMS

Ja bawiłem się tylko Joomlą. Przypadła mi do gustu bo ma bardzo dużo różnych rozszerzeń. Bardzo popularny jest jeszcze Durpal.

Jak chcesz po testować joomle załóż konto na cba.pl tam jest instalator i można fajnie po testować tego CMS'a.

Offline

 

#3  2009-09-10 18:11:01

  tomii - Członek DUG

tomii
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-12-01

Re: CMS

drupal jest chyba mniejszy i szybszy od joomla. A do blogów word press?

Offline

 

#4  2009-09-11 21:09:21

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: CMS

tomii napisał(-a):

drupal jest chyba mniejszy i szybszy od joomla.

Nadal to kawał bydlaka ;)
Jak to ma być coś prostego, to może MicroCMS, TangoCMS, CMSimple...

tomii napisał(-a):

A do blogów word press?

A fuj, Wordpress ssie ;). Polecam Serendipity.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)