Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-07-23 23:00:27

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

uswsusp, hibernacja (s2disk) i free swap

Niedawno troszkę zmieniłem układ swoich partycji a troszkę później stwierdziłem, że jeszcze zwiększę swap bo ostatnio często używam hibernacji, nawet bardzo bo tylko tego zamiast shutdown. Partycję swap zwiększyłem z 2.15GB do 5.2GB. Podczas hibernacji (uswsusp z unstable) Free Swap mam wskazywane na 1131200 kiedy Image Size zajmuje tylko 1051656. Co jest z resztą pamięci ?
Podczas rekonfiguracji pakietu przy:

Kod:

 │ Please specify a maximum system snapshot image size (in bytes).              
 │                                                                              
 │ This limit is not strict; the uswsusp does its best to respect it, but will  
 │ exceed the specified limit if suspend needs a bigger image.                  
 │                                                                              
 │ Using 0 here will enforce the use of the smallest possible snapshot image.   
 │ An empty value will use the hard coded default, which is 500MB. The default  
 │ value is 45% of the system's memory: this is not the maximal size, but some  
 │ additional free memory speeds up the suspend and resume process.             
 │                                                                              
 │ Preferred maximum image size:

wpisałem aż 4294370618(czyli 4GB).
Coś robię źle czy s2disk jakoś inaczej pokazuje wolną przestrzeń i wszystko jest dobrze ?
Mógłby ktoś to wytłumaczyć ?

Ostatnio edytowany przez sp3cu (2009-07-24 13:17:52)


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#2  2009-07-24 13:17:09

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: uswsusp, hibernacja (s2disk) i free swap

Pobawiłem się troszkę swapem i doszedłem do wniosku że... wygląda to jak zawinięcie liczby całkowitej bez znaku. Dochodzi do pewnej maksymalnej wartości, przewija się i zaczyna liczyć od zera. Z przeprowadzonych testów, zawsze kiedy swap ma większą pojemność niż 4096MB następuje liczenie od zera. Kiedy swap jest  <= 4GB wszystko jest w porządku i nawet Free Swap z s2disk pokazuje odpowiednie wartości. Co o tym sądzicie ?

Ostatnio edytowany przez sp3cu (2009-07-24 15:22:39)


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)