Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-06-27 19:47:43

  dowoszek - Użytkownik

dowoszek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-14

Nowy użytkownik w istniejącym katalogu domowym

Witam,
Nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi na podstawowe wydawałoby się pytanie po reinstalacji systemu... Katalogi domowe mam oczywiście na osobnej partycji /home - chciałbym dalej z niej korzystać w identycznej formie (włącznie z nazwami użytkowników itd.). Czy zamiast tworzenia nowego użytkownika i "ręcznego" kopiowania do jego katalogu odpowiedniej zawartości mogę utworzyć użytkownika o identycznej nazwie i identyfikatorze (opcje uid i gid polecenia adduser)? Czy to polecenie nie wykasuje mi zawartości istniejącego katalogu i nie będzie innego typu problemów? Ciekawy jestem jak Wy to zazwyczaj robicie?
Pozdrawiam

Offline

 

#2  2009-06-27 20:14:13

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Nowy użytkownik w istniejącym katalogu domowym

useradd z opcją -d /home/Ty


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#3  2009-06-28 15:52:52

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Nowy użytkownik w istniejącym katalogu domowym

mozna adduserem itp ... ale najprosciej (zwlasza jezeli tych userow jest troche) to przekopiowac odpowiednie wpisy z /etc/passwd /etc/shadow i (opcjonalnie) /etc/group


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)