Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-06-23 22:04:21

  morys - Członek DUG

morys
Członek DUG
Skąd: podbeskidzie
Zarejestrowany: 2006-03-12

Neostrada Livebox przez kabel USB ?

Przesiadłem sie w końcu z radiówki na Neostradę i w zasadzie wszystko jest OK.
Problem w tym że ten Livebox ma jak dla mnie trochę za mało gniazd na kable sieciowe.
Są dwa gniazda na sieciówkę i jedno na USB.
O ile przez sieciówkę moje Debianki śmigają zadawalajaco to przez ten trzeci kabelek na USB jakoś nie mogę skonfigurować trzeciego domowego komputera na Debianie.
Szukałem na forum i przez google - niestety
Może przez wifi byłoby lepiej ale ten TePSowski sprzęcik też mi jakoś nie udało sie skonfigurować :(
Poradzcie proszę

Offline

 

#2  2009-06-23 22:12:40

  giegiel - Członek DUG

giegiel
Członek DUG
Skąd: Chrzypsko Wielkie/Poznań
Zarejestrowany: 2006-04-15

Re: Neostrada Livebox przez kabel USB ?

Moja porada to wywal to gówno i kup sobie http://www.allegro.pl/item659029625_pentagram_cerbe … _gw_5lat.html  bo livebox to takie urządzenie które sporadycznie działa. Po prostu robisz tak jak trzeba a ono nie działa albo nagle przestaje działać ;) Nie raz się o tym przekonałem wywal to badziewie za okno i kup pentagrama. Dobrze Ci radze jeśli nie chcesz sobie rwać włosów z głowy bo coś znowu nie działa. pozdro

Offline

 

#3  2009-06-23 22:25:31

  morys - Członek DUG

morys
Członek DUG
Skąd: podbeskidzie
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Neostrada Livebox przez kabel USB ?

Czyli nie da się tego Liveboxa po kablu USB na Debianie ?

Offline

 

#4  2009-06-23 22:29:41

  giegiel - Członek DUG

giegiel
Członek DUG
Skąd: Chrzypsko Wielkie/Poznań
Zarejestrowany: 2006-04-15

Re: Neostrada Livebox przez kabel USB ?

Dać może się da (tego nie wiem) ale naprawdę z całego serca odradzam Ci livebox'a do tego trzeba mieć anielską cierpliwość. Nie słyszałem żeby ktoś to chwalił.

http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=54423   googlownia wypluła na 3cim linku :) sprawdź powinno zadziałać :D

Offline

 

#5  2009-06-23 23:21:54

  andreq - Członek DUG

andreq
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2005-01-11

Re: Neostrada Livebox przez kabel USB ?

Zrób to co pisze giegiel, livebox to ciągła walka. Poczytaj w umowie kiedy możesz zrezygnować w tego badziewia, bo na początku płacisz chyba 1 zł miesięcznie, a potem po 10 + VAT, parę osób już tak się nacięło (oddając go trzeba jakiś protokół spisać w telepunkcie bo inaczej uznają że modemu nie oddałeś ;-( )

Offline

 

#6  2009-06-24 14:18:32

  exodus.mc - Użytkownik

exodus.mc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

Re: Neostrada Livebox przez kabel USB ?

jak nie chcesz inwestowac w router (bo na LB masz umowe i tak musi placic..) to za grosze kupisz jakiegos switcha.. koszt z 40 zł..

Offline

 

#7  2009-06-24 15:04:26

  maq - Użytkownik

maq
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-22

Re: Neostrada Livebox przez kabel USB ?

Ewentualnie weź się za tą konfigurację wifi, jest do zrobienia, instrukcja w rękę i do dzieła, sam miałem debiana po wifi z liveboxa więc wiem że się da :) (tyle że nie bawiłem się w to ich wifi z usb ale podłaczałem z karty wbudowanej w lapku)

Druga opcja , to jeśli kompy stoją blisko siebie, dokupić drugą sieciówkę i udostępnić internet drugiemu,że tak powiem szeregowo ;)

Co do narzekania na liveboxa, miałem 2 lata ten sprzęt, jego możliwości faktycznie nie są jakieś zaawansowane, ale działał bezawaryjnie i w 100% spełniał swoje zadanie :)

Jeśli nie chcesz zabawy to faktycznie chyba najlepiej bedzie kupic jakiegos starszego d-linka za kilkanaście złotych, ale musisz pamiętać że livebox wtedy zostaje bo tańszy router nie połączy się do ADSL, więc jeśli rezygnacjaz livebox to zakup routera z ADSL co będzie już nieco droższe.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)