Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-05-27 12:31:34

  natomiast - Użytkownik

natomiast
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-05-15

iptables i domena Windows

Witam,
Mam problem ze skonfigurowaniem iptables. Oto schemat mojej sieci:
                                       INTERNET
                                             |
SBS 2003<--10.0.0.0/8-->Debian(lenny)<--172.16.0.0/16-->Klienci
Debian pełni funkcję routera. Jest też na nim zapasowy(slave) DNS dla strefy AD z SBS-a, który forwarduję zapytania, których sam nie może rozwiązać do DNS-ów TPSA. Chciałbym aby klienci z obu podsieci byli członkami domeny AD z SBS-a. Niestety mam problem które porty pootwierać :-(. Jak DROP-ne INPUT i FORWARD to nie mogę np. wpiąć hosta do domeny bo krzyczy, że nie ma takiego rekordu SRV w DNS-ie. Oczywiście nie ma też możliwości przeglądania udziałów sieciowych. Nie chce iść na skróty (chociaż czas goni :-/) ale może ma ktoś i zechce się podzielić taką informacją jakie porty powinny być pootwierane(w INPUT i FORWARD)? Ewentualnie w jaki sposób to zbadać?

Pozdrawiam,

Offline

 

#2  2009-06-10 15:02:19

  tspoko - Użytkownik

tspoko
Użytkownik
Skąd: Świętokrzyskie
Zarejestrowany: 2009-01-23

Re: iptables i domena Windows

Nie znam się na AD ale co do szukania portów to myśle że przeglądanie logów powinno pomóc. Jeśli chodzi o szukanie portów, które trzeba otworzyć to może włączyć logowanie: na koncu sekcji INPUT:
/sbin/iptables -A INPUT -i ! lo -j LOG --log-prefix "DROP" --log-ip-options --log-tcp-options
To samo dla forward - i zabawa z przeglądaniem.
Pozdrawiam

Offline

 

#3  2009-06-10 15:53:57

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: iptables i domena Windows

Z schematu wynika ze sa 3 interfesy w rouerku
wiec rozwiazania jakie mi sie naswaja
to dla jednej z podsieci tej bardziej odalonej od sbs'a zrobic openvpn na serverku i wtedy przydzielac ich do klasy adresowej 10.0.0.0/8 (o tyle bespecccczne e kazdy by sie musial tam zalogowac (tu muisz zezwolic na ruch w obie strony)
Kolejna rozwiazanie to zrobienie bridge na tych 2 lkalnych adresach ale pewnie to cie nie uzadza
Kolejne orzwiazanie to puszczenie calego ruchu do sms'a i w druga strone i kazanie sie mikom logowac do jakies virtualnej podsieci za pomoca powiedzmy pptp ewentualnie inego protokolu (chyba sbs ma servr czegos aiego)

Offline

 

#4  2009-06-15 14:41:13

  czester - Nowy użytkownik

czester
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-05

Re: iptables i domena Windows

Co do portów używanych przez AD, to pomocny będzie ten link:

http://msmvps.com/blogs/rexiology/archive/2006/04/05/89389.aspx


Pzdr

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)