Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-06-09 02:18:12

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

MPD + radio internetowe + tagi

Ostatnimi czasy słucham tylko i wyłącznie radia internetowego. Do tej pory jako odtwarzacza uzywałem MoC'y. Wczoraj przerzuciłem się na MPD. W zwiazku z tym pytanie za 100 punktów (bo nie mogę wygooglać albo już taki głupi jestem, że nie umiem zadać pytania). Czy komuś udało sie zmusić MPD do odczytywania tagów IDv3 ze streamów? W MoC'y ładnie się wyswietlają a MPD uparcie podaje tyko adres IP serwera...

Tak mam skompilowane MPD i Conky

Kod:

[Tue,09 Jun 02:15] [vidharr@Valhalla] [~] 
]:-> eix -e mpd
[i] media-sound/mpd
     Available versions:  0.14.2 ~0.15_beta2 {aac alsa ao audiofile avahi bzip2 cdio cue curl debug doc ffmpeg fifo flac fluidsynth icecast id3 ipv6 jack lame lastfmradio libmms libsamplerate mad mikmod modplug musepack network ogg oss pipe profile pulseaudio sid sqlite unicode vorbis wavpack zeroconf zip}
     Installed versions:  0.14.2(09:41:03 PM 06/08/2009)(aac alsa curl ffmpeg flac id3 lame mad ogg unicode vorbis wavpack zeroconf -ao -audiofile -debug -doc -icecast -ipv6 -jack -libsamplerate -mikmod -musepack -oss -pulseaudio)
     Homepage:            http://www.musicpd.org
     Description:         The Music Player Daemon (mpd)

[Tue,09 Jun 02:15] [vidharr@Valhalla] [~] 
]:-> eix -e conky
[i] app-admin/conky
     Available versions:  1.6.1 (~)1.6.2_pre1355 (~)1.7.0_rc1 {X audacious bmpx debug hddtemp ibm ipv6 moc mpd nano-syntax nvidia rss smapi truetype vim-syntax wifi}
     Installed versions:  1.7.0_rc1(12:24:33 PM 06/09/2009)(X moc mpd truetype vim-syntax wifi -audacious -bmpx -debug -hddtemp -ibm -ipv6 -nano-syntax -nvidia -rss)
     Homepage:            http://conky.sourceforge.net/
     Description:         An advanced, highly configurable system monitor for X

UPDATE
No i jest jeszcze jedna sparawa, tym razem tyczy się conky'eg. Conky zachowuje się strasznie dziwnie. Co prawda na filmiku kipesko to załapało ale: przy użyciu zmiennych $moc_title i $moc_state conky cholernie czesto miga, nie zaleznie jaki timing odświeżania ustawię. Status odtwarzacza zmienia się między "??" a faktycznym stanem a tytuł przeskakuje i zaraz wraca do "nicości".

Na filmiku MPD i MoC odtwarzają tą samą playlistę z radiem i jak widać MoC radzi sobie z tagami... Plik waży 6.3M w formacie OGV. Każda sugestia mile widziana - czy to zmuszenie MPD do czytania tagów czy conkyego do poprawnych reakcji na "mocne zmienne".

UPDATE 2
Dobra mpd odczytuje tagi z radia ;) Nowsza wersja przekompilowana z flagą "curl" pomogło. Wieczorem powalczę z MoC'ą

Ostatnio edytowany przez winnetou (2009-06-09 20:07:25)


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)