Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-05-31 21:15:55

  rulezdc - Członek DUG

rulezdc
Członek DUG
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2007-05-22

skrypt do x11vnc....

Witam
Tak się zastanawiam ostatnio, mam coraz więcej maszyn z Debianem na pokładzie w pracy ( praca okienkowa) i trzeba się niekeidy podłączyć do klientów aby coś wytłumaczyć, pokazać itp.
Aktualnie robie to tak, że łączę się poprzez ssh, uruchamiam x11vnc jako aktualnie zalogowany user ( dobrze że znam hasełka :) ) i potem viewerem vnc łącze się z i pomagam. Chciałem to jakoś zautomatyzować i mam tak sobie wymyśliłem, że wrzucę do crona skrypcik, który sprawdzi jaki jest aktualnie user zalogowany ( ma otwartą sesję X-ów) i sprawdzi czy jest uruchomiony x11vnc, jeżeli tak to wychodzi ze skryptu i tylr, jeżeli nei to uruchamia skrypt czekając na połączenie. Drugą cześć skryptu jakoś bym naskrobał, tylko myśle jakby wyglądała pierwsza część, ze sprawdzeniem usera któ¶y ma X0y otwarte. Może ktoś już takei coś napisał.
Pozdrawiam
T.M.

Ostatnio edytowany przez azhag (2009-05-31 21:32:36)

Offline

 

#2  2009-05-31 21:51:27

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: skrypt do x11vnc....

A nie prościej do .bashrc dopisać startowanie serwera vnc ?? a potem do .bash_logout (czy jak się tam ten plik nazywa) wyłączenie serwera??


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#3  2009-05-31 21:57:36

  rulezdc - Członek DUG

rulezdc
Członek DUG
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2007-05-22

Re: skrypt do x11vnc....

Może i prościej, ale zauważ, że x11vnc po zakończeniu sesji ( czyli wyłączenia vnc viewera) zamyka się , i niestety aby włączyć na nowo trzeba się logować i znowu to samo

Offline

 

#4  2009-05-31 22:11:21

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: skrypt do x11vnc....

Czy aby na 100% się zamyka? Z tego co swego czasu bawiłem się w tego typu rzeczy to serwer dział non stop. Wystarczyo zamknąć gvncviewer a nie używac wyloguj. Coś mi tu nie bardzo pasuje...


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#5  2009-05-31 22:14:45

  rulezdc - Członek DUG

rulezdc
Członek DUG
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2007-05-22

Re: skrypt do x11vnc....

Tylko pytanei czym się bawiłeś, bo jezeli x11vnc to się łączysz tylko z aktualną sesją  (o to mi chodzi), aby widzieć pulpit pracownika i co tam nagrzebał, a normalne serwery typu vnc4server lub np nxserver tworzą ci nową sesję, i do niej jesteś zalogowany i masz ją uruchomioną i chyba ty o tym mówisz

Offline

 

#6  2009-05-31 22:54:33

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: skrypt do x11vnc....

Przy zabawach w supportowanie mogliśmy się zalogować we 2 na tą samą sesję, klienta też nie raz trzeba było wywalać, ale jaki tam był serwer to nie pamiętam... W każdym razie raz wystartowane działało dopóki nie zatrzymało się serwera.


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#7  2009-06-01 06:09:34

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: skrypt do x11vnc....

rulezdc napisał(-a):

Może i prościej, ale zauważ, że x11vnc po zakończeniu sesji ( czyli wyłączenia vnc viewera) zamyka się , i niestety aby włączyć na nowo trzeba się logować i znowu to samo

Pytasz się o robienie skryptu, a nawet nie przejrzałeś manuala do x11vnc.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#8  2009-06-01 09:31:24

  rulezdc - Członek DUG

rulezdc
Członek DUG
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2007-05-22

Re: skrypt do x11vnc....

Witam
to fakt, moja wina, stary człowiek a głupi, uczy sie cale życie, nic mnie nie usprawiedliwia
Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)