Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2004-11-11 16:48:13

  uszek - Członek DUG

uszek
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2004-06-25

EXIM

Probuje własnie skonfigurowac exima. Chce odbierac wiadomosci przez mutt ale do tego jest potrzebny serwer pocztowy i uparłem sie na exima. jak na razie mi nic nie wychodzi nie wiecie gdzie sa jakeis dobre (po polsku najlepiej) opisy co gdzie ma byc i jak skonfigurowac. Manuala juz przeczytałem pare opisóe w sieci tez jak na razie nic:) Poczte mam na interi i z niej chciałbym odbierac na konto zwykłego usera Mutem!!

POnadto jak zmusic system zeby zaktualizował wszytskie pakiety do testing w sources.list sa wpisy z testing ale tak jak np exima nie zaktualizował do 4 tylko musiałem recznie apt instalowac exima. Niektore pakiety zostaja z stable co z tym zrobic???


Uszek
uszek7@poczta.fm
GG #4444331
Linux Registered User: #307434

Offline

 

#2  2004-11-11 20:17:55

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: EXIM

POnadto jak zmusic system zeby zaktualizował wszytskie pakiety do testing w sources.list sa wpisy z testing ale tak jak np exima nie zaktualizował do 4 tylko musiałem recznie apt instalowac exima. Niektore pakiety zostaja z stable co z tym zrobic???

Exima nie znam to Ci nie powiem :(
Teraz co do aktualizacji pakietów - Powiedz jak robisz ??
Najpierw oczywiście apt-get update, potem możesz albo:
apt-get upgrade (przypuszczam że Ty tak robiłeś :) )
albo:
apt-get dist-upgrade - to polecenie aktulizuje Ci cały system, zazwyczaj za wyjątkiem mc (i nie radze Ci mc upgradować do nowej wersji bo jest do kitu - nie działają strzałki)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#3  2004-11-11 20:50:38

  uszek - Członek DUG

uszek
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2004-06-25

Re: EXIM

a odnośnie aktualizacji to nie wiem ale wydajac polecenie

Kod:

apt-get -u dselect-upgrade

zainstalowało sie pełno pakietów. Teraz mecze sie z eximem jak cos nie bede wiedział to dam znac:D na razie czytam jeszcze raz manuala i how to do exima!!


Uszek
uszek7@poczta.fm
GG #4444331
Linux Registered User: #307434

Offline

 

#4  2004-11-14 18:21:58

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: EXIM

Do odpierania poczty z interii proponuje fetchmail. Exim nie pobierze Ci poczty z Interii :)

Offline

 

#5  2004-11-15 15:55:29

  owca_z - Użytkownik

owca_z
Użytkownik
Skąd: Wodzisław Śl/Jastrzębie Zdr
Zarejestrowany: 2004-09-24

Re: EXIM

"uszek".......zazwyczaj za wyjątkiem mc (i nie radze Ci mc upgradować do nowej wersji bo jest do kitu - nie działają strzałki)[/quote napisał(-a):



Czy chodzi ci o to że nie można za pomocą klawiszy przechodzić, wychodzić z poszczególnych katalogów? Bo jeśli tak to w opcjach MC zaznacz "obsługa w stylu Lynksa" i gotowe :D


`|`
--

Offline

 

#6  2004-11-15 17:22:53

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: EXIM

Czy chodzi ci o to że nie można za pomocą klawiszy przechodzić, wychodzić z poszczególnych katalogów? Bo jeśli tak to w opcjach MC zaznacz "obsługa w stylu Lynksa" i gotowe :D

Kurcze nie wiedziałem :)))) jesteś wielki


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#7  2004-11-15 17:58:16

  owca_z - Użytkownik

owca_z
Użytkownik
Skąd: Wodzisław Śl/Jastrzębie Zdr
Zarejestrowany: 2004-09-24

Re: EXIM

Czy chodzi ci o to że nie można za pomocą klawiszy przechodzić, wychodzić z poszczególnych katalogów? Bo jeśli tak to w opcjach MC zaznacz "obsługa w stylu Lynksa" i gotowe :D

Kurcze nie wiedziałem :)))) jesteś wielki

Nie przesadzaj, bo się zaczerwienie i się skurzcze. Denerwowały mnie też te strzałki po upgrade MC i znalazłem sam.


`|`
--

Offline

 

#8  2004-11-15 19:56:13

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: EXIM

Kurcze, tak się przyzwyczaiłem do tych strzałek, że jak czasem siadam na windowa i uruchamiam windowsCommandera to odruchowo klikam po strzałkach, a....... tu kupa :D


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)