Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-04-16 07:21:32

  jigaboo - Użytkownik

jigaboo
Użytkownik
Skąd: Grudziądz
Zarejestrowany: 2008-09-29

HP Pavilion dv6720ew wbudowany mikrofon nie dziala

Witam posiadam laptopa HP Pavilion dv6720ew. Ma on wbudowane mikrofony, które niestety pod linuxem nie chcą działać. Ostatnio instalowałem windowsa7 i tam musiałem ściągnąć sterowniki ze strony HP aby one działały. Tutaj niby alsa jest, niby poprawny chipset ale nie chcą działać. Jak podłącze normalny mikrofon to jest ok, ale te wbudowane nie chcą działać.

Kod:

jigaboo@debian:~$ lspci | grep Audio
00:07.0 Audio device: nVidia Corporation MCP65 High Definition Audio (rev a1)

Kod:

jigaboo@debian:~$ dpkg -l | grep alsa
ii  alsa-base                            1.0.19.dfsg-3              ALSA driver configuration files
ii  alsa-tools                           1.0.19-1                   Console based ALSA utilities for specific hardware
ii  alsa-utils                           1.0.19-2                   ALSA utilities
ii  gnome-alsamixer                      0.9.7~cvs.20060916.ds.1-2  ALSA sound mixer for GNOME
ii  gstreamer0.10-alsa                   0.10.22-5                  GStreamer plugin for ALSA
ii  libesd-alsa0                         0.2.36-3                   Enlightened Sound Daemon (ALSA) - Shared libraries
ii  libpt-1.10.10-plugins-alsa           1.10.10-2                  Portable Windows Library Audio Plugin for the ALSA Interface
ii  libsdl1.2debian-alsa                 1.2.13-4+b1                Simple DirectMedia Layer (with X11 and ALSA options)
ii  xfce4-mixer-alsa                     4.4.2-3                    Xfce4 Mixer ALSA backend
jigaboo@debian:~$

Wszystkie suwaki a alsamixer mam na maxa, więc nie wiem co jest nie tak

Z góry bardzo dziękuję :)

Bless


Reaagujmy pozytywnie
One Love...

Offline

 

#2  2009-04-16 23:40:00

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: HP Pavilion dv6720ew wbudowany mikrofon nie dziala

a wybrane odpowiednie zrodlo dla przechwytywania?


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#3  2009-04-17 06:04:28

  jigaboo - Użytkownik

jigaboo
Użytkownik
Skąd: Grudziądz
Zarejestrowany: 2008-09-29

Re: HP Pavilion dv6720ew wbudowany mikrofon nie dziala

testowałem na Skypie i Audacity, kombinowałem na wszelakie sposoby i nic :(


Reaagujmy pozytywnie
One Love...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)