Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-04-09 09:02:48

  mkaiser - Użytkownik

mkaiser
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-25

zdalne logowie; how to

Witam,
mam następujący problem:

W sytuacji gdy jestem zalogowany lokalnie, mam otwartą sesje X to mogę przy użyciu klienta np. VNC uzyskać zdalny dostęp do Xów.
Natomiast gdy wylogowuję się z Xów, widzę tylko ekran logowania to już za pomocą VNC nie mogę się wbić.
I teraz tak:
-mam niby pozaznaczne ptaszki w zakładce ekrany logowanai dot. mozliwości zdalnego wejścia // i myślałem, że w ten sposób będę mógł się zdlanie logować pomimo nie ustanowionej sesji lokalnie
-czy jednak moje powyższe założenie jest błędne i POTRZEBUJĘ jednak np VNC Server na Debianie

Offline

 

#2  2009-04-09 11:16:51

  keddie - Użytkownik

keddie
Użytkownik
Skąd: localhost
Zarejestrowany: 2008-04-22

Re: zdalne logowie; how to

Sposobów jest kilka, np.:
1. Zaznacz w PuTTY (albo chyba ssh -x jeśli klient to Linux) przekierowanie X11, zainstaluj sobie jakiś server Xów, np. Xming na Windzie.
2. Jeśli masz VNC zainstalowane na serwerze: zajrzyj do ~/.vnc/xstartup, dopisz tam sobie na końcu pliku

Kod:

gnome-session &

albo coś na inne graficzne środowisko, odpal vncserver, potem przy połączeniu się z klienta powinna uruchomić się sesja graficzna.

Ostatnio edytowany przez keddie (2009-04-09 11:17:13)

Offline

 

#3  2009-04-09 13:39:15

  mkaiser - Użytkownik

mkaiser
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-25

Re: zdalne logowie; how to

z tego co widzę w sieci, to "domyslny" zdalny pulpit  w Debianie daje możliwość TYLKO I WYŁĄCZNIE aktywnej lokalnje sesji a nie inicjowania nowej przez logowanie. tak?
Oczywiście można robić tunelowanie putty + vnc client, ale żeby bez takich "trudnych" zabiegów to trzea zainstalować vncserver lub aplikacje NXserwer. tak?

Offline

 

#4  2009-04-09 17:01:37

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: zdalne logowie; how to

mkaiser napisał(-a):

z tego co widzę w sieci, to "domyslny" zdalny pulpit  w Debianie daje możliwość TYLKO I WYŁĄCZNIE aktywnej lokalnje sesji a nie inicjowania nowej przez logowanie. tak?
Oczywiście można robić tunelowanie putty + vnc client, ale żeby bez takich "trudnych" zabiegów to trzea zainstalować vncserver lub aplikacje NXserwer. tak?

Kolega keddie odpowiedzial na zadane pytanie ;)

Offline

 

#5  2009-04-10 08:25:23

  mkaiser - Użytkownik

mkaiser
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-25

Re: zdalne logowie; how to

no to poproszę jakąś podpórkę, how to Xming???? zainstalowałem pod Windą Xming, w putty SSH ->X11-> enable X11 forwarding ->MIT-Magic_Cookie
na pasku zadań Win32 ximng infrmuje mnie o 0 ilości połączeń. co robię źle? czego nie mam?



startx
xauth:  creating new authority file /home/marcin/.serverauth.9348

X: user not authorized to run the X server, aborting.
Xlib: connection to ":0.0" refused by server
Xlib: Invalid MIT-MAGIC-COOKIE-1 key
giving up.
xinit:  unable to connect to X server
xinit:  No such process (errno 3):  Server error.
Nie można uzyskać deskryptora pliku wskazującego na konsolę


czy jest gdzies pełen opis co trzeba robić, bo jak na razie wyszukuje tylko szczątkowe dane.



więc tak, dochodzę do momentu, że wpisując np mysql-admin & wyskakuje mi oczekwiany program, a czy da sie zobić tak zeby wyskoczył mi cały pulpit?

Ostatnio edytowany przez mkaiser (2009-04-10 12:15:22)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)