Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-08-21 11:46:01

  trzcionek - Użytkownik

trzcionek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-08-12

Alsa

Wlasciwie to nie wiem jak dokladnie zadac pytanie. Mam teraz dzwiekowke zintegrowana z plyta glowna na chip'ie VT8233A. Problem polega na tym iz gdy wlacze XmmS to dzwiek jest, ale w kadu nie ma i odwrotnie. Chcialem zrobic Skype, ale mikrofon mi w Debianie nie dziala. Dowiedzialem sie ze trzeba skorzystac z czegos takiego jak ALSA, kiedys korzystalem ESD, ale tam tez nie moglem uruchomic mikrofonu, dzwiek byl tam gdzie chcialem, ale nic nagrac nie moglem w AudaCity nawet sound-recorder.  Moje proby z ALSĄ zakonczyly sie mizernie, bo po ostatniej probie instalacji alsy, wywalilo mi sieciowke i musialem robic system od nowa (bo nie mialem googli) :( . Dlatego zglaszam sie do was ekspertow co musze zrobic zeby uruchomic w koncu mikrofon pod skype? Mam jajko 2.6.8-1-386 standardowe z instalcji. Aha chcialem jeszcze dodac ze kiedys na SB Live 5.1 nie mialem takich problemo i jezeli ktos podejmie sie tego zeby mi pomoc to prosze bardzo prostym, zrozumialym jezykiem.

Offline

 

#2  2005-08-21 13:26:04

  x-dos - Członek DUG

x-dos
Członek DUG
Skąd: United World
Zarejestrowany: 2005-04-10
Serwis

Re: Alsa

instalujemy ALSA jeżeli jeszcze tego nie masz

Kod:

apt-get install alsa-base

robimy configa

Kod:

alsaconf

następnie musimy zrobić ustawienia mixera

Kod:

alsamixer

znajdz ssukwak MIC i ustaw go na pożądaną wartość oraz włącz opcje MIC BOOST, następnie naciśnij [TAB], najedź na opcje MIX i naciśnij [SPACJE], teraz zachować ustawienia

Kod:

alsactl store

powinno działać ;)

Offline

 

#3  2005-08-21 15:31:42

  trzcionek - Użytkownik

trzcionek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-08-12

Re: Alsa

wszystko ladnie poszlo nagrywa sie itp, ale jak uruchomic skype z ALSĄ albo np. AudaCity??

Offline

 

#4  2005-08-21 15:53:30

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Alsa

Ami nie dziala xmms z mplayerem :/ co zrobic aby dzwiek byl w dwuch progsach?


Pozdrawiam

Offline

 

#5  2005-08-21 16:26:10

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Re: Alsa

Ami nie dziala xmms z mplayerem :/ co zrobic aby dzwiek byl w dwuch progsach?

http://dug.net.pl/faq/index.php?kat=2&id=110

Działa jesli oba programy korzystaja z alsy, jesli jakis program dział na oss to emulacja ossa w alsie załatwi ze bedzie dzwiek ale wtedy tyko w jednym programie, przynajmniej u mnie tak to działa

Offline

 

#6  2005-08-21 17:05:48

  trzcionek - Użytkownik

trzcionek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-08-12

Re: Alsa

Dokladnie jeżeli uruchamiasz je w AlSIE to nie ma problemow bynajmniej u mnie, teraz mam problem ze nie moge korzystac z emulacji alsy jako uzytkownik. Jak dodac uzytkwonika do grupy audio moze to pomoze ?

Tak na marginesie jak w kadu zaladowac modul alsy, jako zwykly uzytkownik?

Offline

 

#7  2005-08-21 17:16:09

  trzcionek - Użytkownik

trzcionek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-08-12

Re: Alsa

wykonalem polecenie

addgroup nazwa_uzytkownika audio

Użytkownik `nazwa_uzytkownika' jest już członkiem grupy audio.

Wiec co moze byc tym razem ? Aha bawilem sie z jakims mixerem dmix ktory rozwiazal wszystkie problemy gdy jestem jako root, a w przypadku zwyklego uzytkownika to ten manewr nie dziala!

Offline

 

#8  2005-08-22 01:02:35

  trzcionek - Użytkownik

trzcionek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-08-12

Re: Alsa

Chyba wszelkie problemy z alsa za mna! Poszlo i na zwyklym uzytkowniku :)

Offline

 

#9  2005-08-22 10:26:01

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Alsa

Mam identyczna kartę i kiedys tez mialem z nia problemy. Dodam tylko ze w XMMS urządzenie kontroli głośności zmien na VIA DXS zeby suwak Volume ładnie działał :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)