Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-03-15 17:11:33

  zygmek - Użytkownik

zygmek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-01

Problem z ProFTPd i NAT

Mam problem z połączeniem FTP. Urzywam serwera ProFTPd zainstalowanego na lennym na komputerze w sieci lokalnej. W sieci lokalnej łączy się błyskawicznie zarówno w trybie pasywnym jak i aktywnym przesyła pliki etc. Problem pojawia się gdy połączenie do serwera przychodzi z WAN. Można się połaczyć bez trudności, wylistować zawartość katalogu jednak przesyłąnie plików sie nie udaje, po przesłąniu plik pojawia się lokalnie ale pusty lub z niewielką chyba losową zawartością.
Z WANem łącze się przez router bez firewall  porty przekierowałem standardowe plus wysokie dla trybu pasywnego.

Przeszukałem google i fora debiana i ubunu nie spotkałem takiej dewiacji z regóły problem dotyczy braku połączenia z różnych powodów lub niemożnościlistowania zawartości.

Proszę o pomoc :) bo skończyły mi się pomysły

Offline

 

#2  2009-03-16 22:29:15

  zygmek - Użytkownik

zygmek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-01

Re: Problem z ProFTPd i NAT

Jakie informacje jeszcze ewentualnie podać by móc uzyskać pomoc?

Offline

 

#3  2009-03-18 22:55:53

  zygmek - Użytkownik

zygmek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-01

Re: Problem z ProFTPd i NAT

W akcie desperacji zaczołem wszystko od nowa i teraz działa zarówno w trybie aktywnym jak i pasywnym.

Jestem przekonany że skonfigurowałem wszystko (a mało tego) tak samo.

Ponieważ nie znam przyczyny swojego problemu niestety ten wątek niczego ciekawego nie wniesie. Pozdrawiam wszytkich forumowiczów.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)