Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-03-05 17:17:18

  tspoko - Użytkownik

tspoko
Użytkownik
Skąd: Świętokrzyskie
Zarejestrowany: 2009-01-23

virytualizacja w debianie lenny

Do tej pory stawiałem zawsze komputery wirytualne tylko aby coś wypróbować, przetestować czy też się czegoś nauczyć - ale była to w sumie zabawa. Obecnie zastanawiam się nad wprowadzeniem w firmie wirytualnego serwera. Nie wiem tylko czy jest to w ogóle możliwe, bo musiałby spełniać parę parametrów, a ja wielkim magikiem nie jestem. A więc musi mieć 2 karty sieciowe w tym na jednej publiczny adres IP, na drugiej adres normalnie pingowany z innych komputerów w sieci. Czy można po prostu dołożyć karty sieciowe do komputera i je podłączyć bezpośrednio do tego wirytualnego serwerka? No i jeszcze możliwość tworzenia i zarządzania wirytualnymi hostami poprzez www. Czy taka kombinacja wogóle jest możliwa przy wykorzystaniu wolnego oprogramowania? Pozdrawiam

Offline

 

#2  2009-03-05 17:21:10

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: virytualizacja w debianie lenny

kart sieciowe to sie robi tak np. tak (Xen):

Kod:

karta fizyczna -- bridge (ethX w dom0) -- kara sieciowa w wirtualce 1
                            |
                 kara sieciowa w wirtualce 2

i to dziala "produkcyjnie" ... wiec nawet nie trzeba niczego dokladac ... co do www to nie wiem (nigdy tego niepotrzebowalem)

Ostatnio edytowany przez bercik (2009-03-05 17:21:40)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)