Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-02-24 21:24:16

  Mundek - Użytkownik

Mundek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-25

Serwerowy Debian

Witam poo 2 letniej nieobecnosci :)
kiedys chcialem postawic debiana ale sie nie udalo, teraz pora na drugie podejscie
podzespoly przedstawiaja sie tak:
mobo: Asus a7v133
gpu: palit fx5200
cpu: amd athlon xp 1600+
ram: 768 sdram 133
iiiii sieciowka - tu zaczynaja sie schody.
mam router wifi dlink 2640b, niestety moj serwer to lezace na gabce na stole podzespoly i kabla tam sieciowego zbytnio nie widac, postanowilem kupic sieciowke bezprzewodowa (dlink airplus). debian lenny (wersja sprzed 2 lat) pracuje, ale mam tylko powloke tekstowa, jak zainstalowac sterowniki z plyty do karty sieciowej i jak dostac sie do konfiguracji netu/aktualizacji kernela itp.
czekam na szybka i wyczerpujaca odpowiedz :)
Pozdrawiam i jak pisalem powyzej Witam ponownie :)

Offline

 

#2  2009-02-24 23:49:42

  Grzeslaw - Użytkownik

Grzeslaw
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-12

Re: Serwerowy Debian

Na początek to bym zrobił upgrade tego lennego bo juz jest stable ;-)

Jeśli masz router z wifi i 2 sieciówki, to pierw połącz się kablem aby poinstalować odpowiednie pakiety i poczytac co nieco w sieci.

Karta bezprzewodowa zapewne jest wspierana w jajcu, więc powinno wystarczyć, że zainstalujesz sobie jakiś sofcik do wyszukiwania sieci, jeśli gui to polecam nm-applet, a jeśli shell, to wireless-tools, zresztą i tak ci będzie potrzebny to gui.

Offline

 

#3  2009-02-26 06:28:33

  Mundek - Użytkownik

Mundek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-25

Re: Serwerowy Debian

tak grzeslaw, tylko ze nie mam skad poprowadzic kabla...
upgrade lennego to jest opcja tylko ze sciagam na windzie, wypalam i instaluje. bo inaczej nie dam rady chyba :(
2 sieciowki mam, mam zwykla realteka ale przy instalce debiana wyskakiwaly jakies errory, to byly errory od zepsutej sieciowki czy od tego ze nie podpiety kabelek byl ;>

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)