Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-02-10 11:47:52

  Paciocha - Użytkownik

Paciocha
Użytkownik
Skąd: z ulicy Ogrodowej
Zarejestrowany: 2004-05-08

Sterowanie obrotami wiatraka w laptopie

Witam.
Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem maszynki Asus EeePC 1000H. Zauważyłem, że mój wiatrak na procku nigdy nie staje, co nie powinno się zdarzać. Pogrzebałem troszkę co tam wujek "G" powie i znalazłem coś takiego :

Kod:

http://greg.geekmind.org/eee-control/

To dziadajstwo między innymi steruje automatycznie obrotami wiatraka w zależności od  obciążenia maszyny, ma też jeszcze kilka innych opcji, ale to już mniej ważne. Lnuxowy odpowiednik tego samego pod winshita.



więc próbuję zainstalować eee-control_0.8.3_all.deb i wywala mi niezgodność pakietów przy python-gconf który jest pakietem wirtualnym. Tak, siak, owak kombinowałem z phytonem, że nakładka na tekstowy aptitude (z palca nie widziałem/nie umiałem uzyskać takich informacji) wskazuje mi posiadanie kilku wersji tych samych pakietów pythona. W tym jest w konflikcie z 7mioma, zastępuje 3 inne.

moja wersja pythona 2.5.2-3

Konflikt:

Kod:

python-base
python-bz2
python-centra
python-csv
python-xmlbase
python2.1
python2.3

Proszę o pomoc ze zrobieniem porządku z pythonem, i na koniec jak zainstalować interesującą mnie paczkę .deb

hmm no to może cokolwiek, sprawnego, automatycznego żeby sterowało obrotami wiatraka?

Edit 1:

Dalej dążę do zainstalowania eee-control_0.8.3_all.deb - co się udało ale nie do końca.
Dorwałem python-gconf stąd : http://packages.ubuntu.com/intrepid/python-gconf dzięki temu udało mi się zainstalować eee-control. Ale gdy próbuję go uruchomić wywala mi błąd, że  eee-control-daemon nie jest załadowany. Próbuję odpalić ręcznie i wywala mi błąd:

Kod:

/etc/init.d/eee-control start
Starting Eee PC hardware control: eee-control-daemonCannot access I2C control files, performance control will be unavailable.

sprawdzam czy i2c jest załadowany - jest:

Kod:

lsmod|grep i2c
i2c_dev                 5256  0
i2c_i801                7920  0
i2c_core               19828  2 i2c_dev,i2c_i801

Co z tym dalej począć?

Edit 2:

Odświeżam, w osobnym g..nie żeby troszeczkę oddzielić bo się trochę pozmieniało.
Tego powyżej nie rozwiązałem.
Z ciekawości zerknąłem co tam na stronie projektu słychać i się pozmieniało. Już nie ma deb ale jest paczka do kompilacji. Nowsze wersje i takie tam. Ściągnąłem rozpakowałem, czytam co oni tam ode mnie chcą żeby to uruchomić. Udało mi się gada wreszcie uruchomić, ale jedynie w linii komend . W momencie gdy chcę odpalić traya (tryb graficzny) dostaję taki komunikat:

eee-control-tray

Kod:

No protocol specified
/var/lib/python-support/python2.5/gtk-2.0/gtk/__init__.py:72: GtkWarning: could not open display
  warnings.warn(str(e), _gtk.Warning)
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/bin/eee-control-tray", line 20, in <module>
    import EeeControl.tray
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/EeeControl/tray.py", line 23, in <module>
    import pynotify
ImportError: No module named pynotify

Jak uruchamiam z ikonki to kursor mi mruga przez kilka sekund i nic się nie dzieje.

Domyślam się że jest jakieś zamieszanie z pynotify próbowałem coś wygooglać, poszperać ale bez rezultatu.

Ostatnio edytowany przez Paciocha (2009-02-15 18:43:48)


No i nic nie zadekowaliśmy
Asus EeePC 1000H
analfabetyzm wsteczny
"Strzępy zbłąkanych wspomnień scementowanych śmiercią" - OMamo

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)