Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-01-28 08:39:16

  maniek90 - Nowy użytkownik

maniek90
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2009-01-28

Zarządzanie procesami

Witam.
Musze wykonać projekt do szkoły.
Temat: Zarządzanie procesami.
Część teoretyczną i praktyczna. Z teoria nie ma żadnego problemu, jednak przy praktyce juz jest troszeczkę trudniej.
Chodzi mi dokłądniej o to, że:

do tego tematu muszę zaprezentować ok. 10 ćwiczeń. I czy moglibyście mi podsunąć jakie ćwiczenia mógłbym wykonać?

Tylko prosiłbym ze szczegłółami (dokładnymi poleceniami, jak dane ćwiczenie wykonać)


Bardzo potrzebne mi są jakieś materiały na ten temat (strony, opisy itp...). Proszę o jakieś namiary ;)

// nie krzycz -- azhag

Ostatnio edytowany przez azhag (2009-01-28 08:56:46)

Offline

 

#2  2009-01-28 08:53:26

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Zarządzanie procesami

Ćwiczenia pewnie powinny być przystosowane do zaprezentowanej teorii.

W oderwaniu od tego, na myśl przychodzi mi:
1. Uwalanie systemu za pomocą bomby forkowej i zabezpieczanie przed tym.
2. Wylogowanie użytkownika na siłę, wraz z zabiciem wszystkich jego procesów.
3. Ograniczanie liczby procesów per konto.
4. Zarządzanie priorytetami procesów.
5. Zabijanie procesów na różne sposoby.

maniek90 napisał(-a):

Tylko prosiłbym ze szczegłółami (dokładnymi poleceniami, jak dane ćwiczenie wykonać)

Wiesz co? To może ty się nie przemęczaj, usiądź sobie wygodnie w fotelu, weź sobie kufelek piwka lub filiżankę kawy, my za ciebie wszystko zrobimy. Przygotujemy, zaprezentujemy, dostaniemy ocenę. Ty się absolutnie niczym nie przejmuj.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#3  2009-01-28 09:14:19

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Zarządzanie procesami

@maniek90
ile płacisz?


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#4  2009-01-28 12:34:10

  keddie - Użytkownik

keddie
Użytkownik
Skąd: localhost
Zarejestrowany: 2008-04-22

Re: Zarządzanie procesami

czadman - bardzo dobre pytanie :)
maniek90 - skoro spodziewasz się, że ktoś odwali za ciebie robotę wypadałoby zasugerować coś w zamian w pierwszym poście, ewentualnie zostawić zlecenie na serwisie dla freelancerów.
szukanie łosi nie jest zbyt grzeczne.

Offline

 

#5  2009-01-28 14:21:02

  maniek90 - Nowy użytkownik

maniek90
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2009-01-28

Re: Zarządzanie procesami

Nie no jeżeli to taki problem to podziekuję. Nie chce zeby ktos mi zrobil ta prace, tylko jako ze Wy jestescie bardzo dobrze obadani w tym temacie, to znacie rozne strony itp na ten temat, to by mi ułatwiło pracę.

// nie krzycz -- azhag                 <<--- a to do czego? to było tylko pogrubienie, a nie stado wykrzykników!

Offline

 

#6  2009-01-28 14:30:57

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Offline

 

#7  2009-01-28 14:35:00

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Zarządzanie procesami

maniek90 napisał(-a):

Nie no jeżeli to taki problem to podziekuję. Nie chce zeby ktos mi zrobil ta prace, tylko jako ze Wy jestescie bardzo dobrze obadani w tym temacie, to znacie rozne strony itp na ten temat, to by mi ułatwiło pracę.

Wg mnie nie tyle ułatwiło, co zrobiło za ciebie.

Jeśli szukasz pomocy, znajdziesz ją. Zaznaczam jednak, że chodzi o "pomoc". Masz konkretną rzecz do zrobienia, ale nie wiesz czym to wykonać — możemy podpowiedzieć narzędzie. Mimo prób nie możesz sobie z nim poradzić, podpowiemy co robisz źle.
Natomiast jeśli szukasz jelenia, który z uśmiechem na ustach zrobi coś za ciebie, przeliczysz się.

maniek90 napisał(-a):

// nie krzycz — azhag                 <<--- a to do czego? to było tylko pogrubienie, a nie stado wykrzykników!

pisanie "capsem" (jeszcze pogrubionym) to jest właśnie "krzyk"


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#8  2009-01-28 14:39:58

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Offline

 

#9  2009-01-28 16:43:02

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Zarządzanie procesami

azhag napisał(-a):

Jeśli szukasz pomocy, znajdziesz ją. Zaznaczam jednak, że chodzi o "pomoc". Masz konkretną rzecz do zrobienia, ale nie wiesz czym to wykonać — możemy podpowiedzieć narzędzie. Mimo prób nie możesz sobie z nim poradzić, podpowiemy co robisz źle.
Natomiast jeśli szukasz jelenia, który z uśmiechem na ustach zrobi coś za ciebie, przeliczysz się.

dokładnie. w końcu ktoś musi poświęcić swój czas, a Ty na co go przeznaczysz. poza ytm robiąc szukając smemu dowiesz sie paru dodatkowych rzeczy

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)