Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-08-09 21:15:11

  MG_Peter - Członek DUG

MG_Peter
Członek DUG
Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2005-07-29

Rekompilacja kernela w biegu...

Mam takie pytanko. Kiedyś ktoś mi mówił, że podobno jego znajomi zrobili włam na jakiś serwerek i w locie zrekompilowali kernela. Znaczy się - podmienili go na własnego, o tej samej wersji etc. , ale spatchowany był tak, żeby wysyłał logi etc. do hackerów. Podmienili go bez zwracania uwagi admina, w czasie działania serwera.

CZY TO JEST MOŻLIWE? wiem, że można odchudzić kernela poprzez odznaczenie paru opcji, które zachowują config w kernelu, ale czy fakt, że te opcje były wkompilowane daje możliwość rekompilacji kernela?

Offline

 

#2  2005-08-09 21:21:10

  BaB - Członek DUG

BaB
Członek DUG
Skąd: Krapkowice
Zarejestrowany: 2004-09-09

Re: Rekompilacja kernela w biegu...

wydaje mi się że reboot trzeba obowiązkowo zapodać po rekompilacji, bo vmlinuz jest czytany na starcie.


Zarejestrowany użytkownik Linuksa #361563

Offline

 

#3  2005-08-09 21:31:42

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Rekompilacja kernela w biegu...

żeby zrobić taki numer bez chwili przestoju to tylko moduły co najwyżej. żeby całe jajo wymienić to tak jak BaB mówi, reboot musi być


linux regd. user #248790

Offline

 

#4  2005-08-09 21:33:06

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Rekompilacja kernela w biegu...

a jak się włamali na serwer i to na partycje / to bez sensu jest robienie swojego kernela, oni już byli w kurniku


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)